KUP BILET NA NAJWIĘKSZE TARGI CARAVANINGOWE W POLSCE !!! 🚐🚚 DOSTĘPNE NA TOBILET.PL 🚐🚚  

Organizator:

7 powodów, dla których warto odwiedzić targi Caravans Salon Poland

Podziel się

Targi Caravans Salon Poland w Poznaniu to obecnie największa w naszym kraju impreza dla branży i pasjonatów caravaningu. Idealne miejsce na zaprezentowanie nowości i podsumowanie sezonu zarówno dla wystawców, dealerów i producentów jak również dla społeczności, zlotowiczów i vanliferów, którzy są już po sezonie letnim a zimowe wyprawy dopiero przed nimi. W tym roku targi potrwają od 03 do 06 października. Po raz kolejny Międzynarodowe Targi Poznańskie będą najważniejszym miejscem dla każdego fana caravaningu, turystyki i podróżowania.

Bilety O targach Zostań wystawcą

Dlaczego warto przyjść na Caravans Salon

Dogodny dla branży i zwiedzających termin i lokalizacja, to nie jedyne zalety i argumenty za tym, aby odwiedzić Caravans Salon w Poznaniu. VII edycja targów zapowiada się imponująco i będzie kontynuacją rekordowej pod wieloma względami edycji z 2023 roku. Każdy, kto jest zainteresowany kamperami, przyczepami i turystyką caravaningową, niezależnie od tego czy jest już doświadczonym caravaningowcem, czy dopiero zaczyna swoją przygodę powinien odwiedzić targi, z co najmniej siedmiu powodów!

 

Powód 1 – 7 Pawilonów z różnorodną i bogatą ekspozycją w jednym miejscu i czasie

Zakup czy wynajęcie pojazdu turystycznego często wiąże się z długim poszukiwaniem i sprawdzaniem licznych opcji i ofert. Najlepiej jest zobaczyć i sprawdzić kamper czy przyczepę przed ostatecznym wyborem.

Targi w Poznaniu, na których zobaczymy pełen przekrój dealerów, producentów i pojazdów oferowanych w Polsce umożliwiają nam porównanie i sprawdzenie ofert w jednym miejscu i czasie w kilka czy kilkanaście godzin, bez konieczności jeżdżenia i odwiedzania firm w salonach. Nie wspominając już o licznych promocjach i rabatach targowych, które towarzyszą ekspozycji. Możemy zatem za jednym razem załatwić zakup lub wynajem, serwis i doposażenie kampera czy przyczepy. 

W tym roku do dyspozycji wystawców jest aż 7 pawilonów wystawienniczych, których powierzchnia to niemal 45 000 m2. To ogromna przestrzeń do prezentacji caravaningu w każdym aspekcie, tak, aby każdy znalazł tu coś dla siebie. W roku 2023 na ekspozycji znalazło się w sumie około 520 kamperów a tegoroczna edycja zapowiada się pod tym względem równie udanie.

Natomiast dla osób, które dopiero wkraczają w świat caravaningu, nie ma lepszej okazji do zobaczenia jak jest On różnorodny, do poszerzenia wiedzy i załapania „bakcyla” podróżowania na 4 kółkach.

Powód 2 – Nie tylko kampery i przyczepy 

Targi caravaningowe to nie tylko kampery, kampervany i przyczepy kempingowe. Branża dynamicznie się rozwija i oferuje cały szereg innych rozwiązań, które pozwalają na podróżowanie w kempingowym stylu. Namioty dachowe i przedsionki mieszkalne, mini przyczepy wyprawowe, kapsuły mobilne na pickupa, skrzynie kempingowe i zestawy modułowe mebli i innych elementów zabudowy kempingowej. Rozwiązania dedykowane dla off-road czy te pozwalające na przekształcenie samochodu osobowego w mini-kampera na okres wakacji, to tylko niektóre z innych oblicz caravaningu, które są obecne na targach.

Odwiedzając targi można kupić również akcesoria kempingowe (lodówki, banki energii, meble i wyposażenie) oraz sportowe (deski surfingowe, sup, rowery, hulajnogi itp.) a także doposażyć kampera w różnego typu technologie i udogodnienia. Osoby, które chcą same zbudować kampera, również znajda tu cały pakiet wiedzy, technologii i komponentów potrzebnych do takiej budowy.

Powód 3 – Premiery i nowości

Każda edycja targów w Poznaniu obfituje w premiery kamperów, przyczep, nowych technologii czy gadżetów przydatnych w podróży. Odpowiedni termin imprezy daje szansę na dużą ilość polskich premier modeli, które są prezentowane na początku września w Düsseldorfie na największych targach caravaningowych w Europie.

Globalne marki, dealerzy i polscy producenci chętnie pokazują premiery, wiedząc, że przyciągają one uwagę i są uświetnieniem targów w Poznaniu. W poprzedniej edycji pokazaliśmy na Caravans Salon Poland blisko 20 premier kamperów, kampervanów i przyczep, a ten rok zapowiada się równie interesująco. 

Nowe modele i wersje tworzone na sezon 2024, do tego bestsellery największych marek często w ofertach specjalnych przygotowanych na targi to duża część ekspozycji targowej, którą uzupełniają pojazdy na wynajem a także pojazdy customowe i unikatowe. Duża powierzchnia targów daje możliwość zaprezentowania nawet do 550 kamperów i przyczep.

Zakres tematyczny targów Katalog Wystawców 2023 Bilety
 

Powód 4 – Strefa Vanlife i podróżnicy na Scenie

Caravaning to również Vanlife, czyli sposób na życie polegający na mieszkaniu w mobilnym domu, na co dzień, podróżując i zmieniając „miejscówki”, co pewien czas. Jedni w ten sposób żyją cały rok, inni tylko kilka miesięcy w każdym sezonie. Zwiedzają tak Polskę, Europę i inne kontynenty, gromadząc wspomnienia, materiały do blogów, vlogów i książek. Vanliferzy chętnie dzielą się swoimi historiami, przygodami i doświadczeniem i mają niekiedy dziesiątki tysięcy wiernych fanów (nie tylko w internecie).

Strefa Vanlife podczas Caravans Salon Poland to miejsce tętniące życiem, pełne spotkań z bohaterami blogów. W tym roku na pewno odwiedzą nas nasi Ambasadorzy, czyli Podróżovanie a także wiele innych, bo w sumie zaplanowaliśmy aż 20 stanowisk dla podróżników.

Warto przyjść poznać tych ludzi, ich historię i zobaczyć ich vany i kampery, które w wielu przypadkach zbudowali sami i są unikalne, pięknie urządzone i inspirujące dla osób, które chcą same zbudować swojego vana. Cześć z naszych vanliferów oraz innych zaproszonych gości i podróżników spotkacie na Scenie targów, gdzie podzielą się swoim doświadczeniem i inspirującymi historiami z podróży.

Powód 5 – Strefa Retro pełna pasjonatów motoryzacji

Pawilon numer 4 tętni życiem nie tylko za sprawą popularnych Vanliferów, drugą obszerniejszą strefę stanowi RETRO, czyli projekt, który realizujemy wspólnie z grupą CamperMajstry, która zrzesza między innymi wielu właścicieli starych, klasycznych i nietuzinkowych kamperów, vanów i przyczep.

W Strefie RETRO zobaczymy, zatem około 25-30 zabytkowych, wyjątkowych pojazdów i spotkamy się z ich właścicielami, pasjonatami, którzy chętnie o nich opowiedzą. Wszystko to w klimacie starego kempingu. Warto tu wpaść i na chwilę przenieść się w czasie.

Powód 6 – Zlot caravaningowy Przystanek_targi

Nie mniej ciekawy jest też zlot Przystanek_targi, który towarzyszy Caravans Salon Poland. W tym roku planujemy ugościć ponad 300 ekip, które zamieszkają na placach i parkingach pomiędzy Pawilonami targowymi, tworząc atmosferę imprezy. Zlotowicze również chętnie pokazują swoje kampery i przyczepy, jeśli się ich o to poprosi. Ekipy przybywają z całej Polski i nie tylko i są tam ludzie z każdego pokolenia, bo caravaning to ludzie.

Powód 7 – Imprezy towarzyszące – Turystyka, Jachty i Podróżnicy

Kampery i przyczepy to najważniejsza i największa część ekspozycji targowej 26-29 października, ale w ten weekend odbywa się też kilka innych imprez, które razem z Caravans Salon tworzą blok targów. Co istotne wszystkie te imprezy dostajemy już w cenie biletu na targi caravaningowe.

Tour Salon, czyli targi turystyki i regionów zapewnią atrakcje związane z szeroko pojętą turystyką. Oferty biur podróży, doradztwo w planowaniu wakacji i promocja różnych regionów Polski, to główne tematy imprezy.

Fani żeglarstwa i motorowodniacy na pewno znajdą coś dla siebie podczas Yacht Salon, targów jachtów łodzi i sportów wodnych, które po raz kolejny będą towarzyszyć caravaningowemu świętu. Wielu miłośników caravaningu to również pasjonaci aktywności wodnej, którzy znajdą coś dla siebie również na Yacht Salon, gdzie oprócz ekspozycji jednostek pływających, pojawią się również wystawcy ze sprzętem i akcesoriami.

Osobną historią jest Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, na którym na scenie wystąpi ponad 20 prelegentów/podróżników i opowie o swoich podróżach po różnych częściach świata.

 

To tylko najważniejsze 7 powodów, dla których trzeba być na Caravans Salon Poland 2023 od 03 do 06 października w Poznaniu. Caravaning to bardzo bogaty i różnorodny świat, który warto poznać i których chcemy poznawać, bo już 72% naszych rodaków deklaruje, że chciałoby wypróbować kampera, jako sposób na spędzenie urlopu czy wakacji.

Do zobaczenia na Caravans Salon!

Zlot Przystanek_targi Strefa Vanlife Strefa RETRO