Organizator:

Calluna Trip i ich 48 letni „Ogórek” gościem targów Caravans Salon 2020

Podziel się

Aga i Bartek, czyli autorzy bloga i vloga Calluna Trip, opowiedzą o tym, jak przejechać 48 letnim VW T2 „Ogórkiem” dookoła Ameryki Północnej. Dodatkowo ich niezwykły kamper, będzie do obejrzenia w naszej Strefie RETRO.

Niezwykła podróż, niezwykłym samochodem

Autorzy bloga i vloga Calluna Trip, czyli Aga i Bartek, to para, która, na co dzień mieszka w Mosinie pod Poznaniem, ale ich pasją jest podróżowanie i poznawanie świata. Podróżowali już pieszo, autostopem, pociągami, statkami, samolotami i samochodami, ale gdy dziesięć lat temu stali się posiadaczami Volkswagena Transportera z 1972 roku ich życie się zmieniło. Ostatnio objechali Amerykę Północną i Środkową.

Podczas blisko rocznej podróży 48 letnim busem pływali w Wielkich Jeziorach Kanady, przemierzali bezludne drogi i góry Jukonu, podziwiali majestat Denali na Alasce, oglądali magiczne zachody słońca na kalifornijskich pustyniach oraz nocowali przy gejzerze w pomarańczowym Utah. Wiedzą też jak smakuje świeżo pieczony chleb Indian Navajo w Monument Valley, oraz jak karmi się kozy na farmie w Meksyku.

Wspinali się na piramidy Majów w Gwatemali i ukradkiem podglądali Mennonitów w Belize. Przejechali też przez całe Kordyliery, chodzili min: po szlakach amerykańskich i kanadyjskich Gór Skalistych, w parkach Kluaine na Jukonie czy Kenai i Denali na Alasce.

 

Przede wszystkim ludzie i ich historie

Poznawanie niesamowitych ludzi praktycznie każdego dnia drogi to ich główny cel. Słuchanie historii ich życia i okazja by stać się jego częścią. I to właśnie te znajomości są największą wartością tej podróży.

„To przede wszystkim na takie "podróżowanie" kładziemy główny nacisk. Na podróżowanie dla chwil, ludzi i zapachów. Dajemy ponieść się chwili, zawierzyć ludziom i podążać trochę inną drogą, niż ta w przewodnikach turystycznych. Nie sam cel jest najważniejszy, ale droga do niego.”

Właśnie tej podróży będzie dotyczyła ich niedzielna prelekcja na Caravans Salon Poland  

TRAILER:

https://youtu.be/eT2FoedL7Es

Naszych gości można śledzić też na social mediach: https://linktr.ee/CallunaTrip

Nie zwlekaj i już dziś kup bilet na targi Caravans Salon Poland