KUP BILET NA NAJWIĘKSZE TARGI CARAVANINGOWE W POLSCE !!! 🚐🚚 DOSTĘPNE NA TOBILET.PL 🚐🚚  

Organizator:

Hymer wkracza w erę cyfryzacji - Hymer Connect

Podziel się

Sterowanie samochodem i ogólnie pojętą mobilnością, a przynajmniej niektórymi funkcjami za pomocą aplikacji i smartfona, to już coraz powszechniejsza praktyka. Nie dziwi więc, że technologia ta wkracza w świat kamperów. Marka Hymer wprowadza system inteligentnego sterowania komponentami pojazdów kampingowych - Hymer Connect.

Hymer Connect - niemieckie podejście - najpierw badania, potem rozwiązania

Przedstawiciele Hymer GmbH, postanowiła zainteresować się kwestiami techinologi i cyfryzacji mobilności w kontekście kamperów. Badanie rynku użytkowników kamperów pod nazwą „Connected Mobile Home”, przeprowadzone w 2017 roku we współpracy z prof. Stefanem Bratzelem i Centrum Zarządzania Motoryzacją przewidywało, że coraz większe znaczenie będą miały usługi powiązane z mobilnością i ją poszerzające. Inteligentne rozwiązania będą (i już są) zatem podstawą kompleksowej obsługi klienta i mogą być kluczem do sukcesu w branży caravaningowej. 

Na podstawie wyników badań i analiz marka zdecydowała się na wprowadzenie systemu inteligentnego sterowania komponentami pojazdów kampingowych i wyświetlania informacji o pojeździe na jednej platformie cyfrowej. Powstała w ten sposób aplikacja: Hymer Connect pracujące w połączeniu z centralna jednostką sterującą pojazdu.

Teoria inteligentnego domu przeniesiona na inteligentny dom na kółkach. 

 

Jak to działa i funkcjonuje?

Aplikacja/system daje możliwość zdalnego włączania i wyłączenia klimatyzacji, świateł czyli np nagrzania pojazdu zanim do niego wsiądziemy. Łączność odbywa się zarówno przez Bluetooth jak również poprzez łączność komórkową. Można też przez nią sprawdzić standardowe informacje takie jak: poziom zużycia świeżej wody czy krytyczny poziom naładowania baterii oraz skontaktować się z infolinią serwisową Hymer w razie jakiejś awarii. 

Aplikacja jest wstępnie zaprogramowana ze scenariuszami regularnie powtarzających się procesów i procedur. Obejmuje to na przykład scenariusze „Dzień dobry” i „Dobranoc”, automatycznie dostosowujące temperaturę i warunki oświetlenia w pojeździe, sterujące bojlerem ciepłej wody i systemem satelitarnym. Można tworzyć własne scenariusze, lub modyfikować dostępne. Oświetlenie gra tutaj szczególną rolę ponieważ sterowanie jasnością i temperaturą barwową czterostopniowego oświetlenia można dopasowywać do warunków oświetleniowych dnia, wpływając korzystnie na biorytm. Koncepcja oświetlenia ma również znaczący wpływ na postrzeganie przestrzeni i sprawia, że ​​wnętrze wydaje się bardziej przestronne i przyjazne. To jednak nie wszystko. Hymer Connect może też wysyłać powiadomienia o stanie, na przykład, centralnego zamka, lub informować jeśli lodówka nie została prawidłowo zamknięta.

Standard od 2022 roku

Aplikacja będzie dostępna w standardzie we wszystkich modelach Hymer B-Class MasterLine począwszy od roku modelowego 2022, a od lutego 2021 roku będzie można w nią doposażyć także wybrane modele B-ML, począwszy od roku modelowego 2020. Pojawią się też uzupełniające komponenty i kolejne inteligentne funkcje aplikacji. W zakres działania zalicza się integrację komponentów pojazdu w jeden system i umożliwia łatwe sterowanie nimi za pomocą smartfona.