Organizator:

#mobilnebiuro, czyli kolejna zaleta spędzania czasu w kamperze

Podziel się

Wyzwania, jakie stawia przed nami pandemia, takie jak szczególna troska o siebie, unikanie dużej ilości kontaktów z innymi, praca zdalna czy konieczność zreorganizowania sposobu spędzania wolnego czasu, spowodowały, że coraz więcej ludzi dostrzega zalety posiadania kampera czy przyczepy kempingowej. To już nie tylko #bezpieczniejszewakacje, ale być może również świetna opcja na home office w postaci #mobinebiuro? Stowarzyszenie Polska Grupa Caravaningowa przekonuje, że jak najbardziej!

Nietypowe home office – warto!

Konieczność pracy w domu ma zarówno swoje zalety jak i wady. Po dłuższym czasie oraz w połączeniu z różnymi innymi ograniczeniami, z którymi musimy się mierzyć w dobie pandemii, nasze home office często zaczyna nas jednak uwierać lub nawet przypominać rodzaj „więzienia w 4 ścianach”. To oczywiście wpływa negatywnie na wydajność i kondycję psychofizyczną pracowników.

Dlatego mobilne biuro w postaci kampera czy przyczepy, może okazać się świetną alternatywą. Już sama możliwość zmiany otoczenia poprzez przemieszczanie się potrafi zdziałać cuda, jeśli chodzi o samopoczucie pracownika. Wyobraźmy sobie możliwość pracowania w jeden dzień u podnóża gór a w kolejnego dnia nad urokliwym jeziorem lub nawet nad morzem. Kamper daje takie możliwości, przy zachowaniu bezpieczeństwa i przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń.

Dotychczas takie pomysły mogli realizować jedynie przedstawicie wolnych zawodów, teraz ta „furtka” otwiera się dla o wiele większej grupy pracowników. To może być również dobra okazja np. do pierwszego wyjazdu kamperem, wypożyczenia go i sprawdzenia jak takie życie wygląda. Sezon caravaningowy trwa obecnie cały rok a coraz więcej modeli jest tak konstruowanych, żeby zapewnić komfort podróży i życia w niezależnie od pogody.

#mobilnebiuro to kolejna akcja Stowarzyszenia Polska Grupa Caravaningowa, propagująca zalety caravaingu, po udanej wiosennej akcji #bezpieczniejszewakacje.