KUP BILET NA NAJWIĘKSZE TARGI CARAVANINGOWE W POLSCE !!! 🚐🚚 DOSTĘPNE NA TOBILET.PL 🚐🚚  

Organizator:

Na targi caravaningowe z psem? Sprawdź jak to zorganizować

Podziel się

Kemping i psy to oczywiste połączenie w branży caravaningowej. Według statystyk, conajmniej 50 procent pojazdów kempingowych ma na pokładzie psa lub inne zwierzę. Wielu podróżników wybiera kampera lub przyczepę kempingową właśnie ze względu na możliwość swobodnej podróży z czworonogiem. Zauważyła to również branża w zachodniej Europie, gdzie od wielu lat, na największe targi caravaningowe w niemieckim Düsseldorfie, można wejść z psem. Analizując wszystkie powyższe argumenty, zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich podjął decyzję o możliwości wejścia z psem na targi Caravans Salon 2023, ale pod pewnymi warunkami.

Bilety Program wydarzeń

Caravans Salon Poland 2023 z psem

Już 26 października w Poznaniu wystartują największe targi branży kempingowo-caravaningowej: Caravans Salon 2023. Na kilku halach zostaną zaprezentowane nowości z dziedziny kamperów, przyczep kempingowych, namiotów dachowych i akcesoriów poprawiających komfort korzystania z tej formy podróżowania. Popularność „domów na kołach” stale rośnie, głównie ze względu na możliwość swobodnej podróży, kiedy chcemy, gdzie chcemy i z kim chcemy. Zatrzymajmy się na chwilę przy stwierdzeniu, „z kim chcemy”. Wiele osób decyduje się na wyjazdy kamperem lub przyczepą ze względu na możliwość bezproblemowego transportu zwierząt na pokładzie. Kempingi od dawna są „psiolubne” a do coraz większej liczby atrakcji można wejść z psem. Tym samym podróżowanie z „przyjacielem rodziny” stało się niezwykle proste i przyjemne. Widok psa biegającego po plaży czy pluskającego się w jeziorze to coś niezwykle kojącego.

Pies i Caravans Salon - czy to do siebie pasuje?

Ale jak powyższe opisy, traktujące o pobytach z psem w otoczeniu natury, mają się do hal targowych? Na imprezie tematycznej, jaką jest z pewnością Caravans Salon, bezproblemowo znajdziemy liczne akcesoria lub rozwiązania dla tych, którzy podróżują z czworonożnymi przyjaciółmi. Transporter do bezpiecznego przewozu psa? Specjalna miska, która nie przesuwa się po podłodze kampera w trakcie jazdy? Pewnie! Ale jak to wszystko ma się do pomysłu zabrania psa na targi?

Czy mogę zabrać psa na targi?

Zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich podjął w tym roku decyzję o zmianie Regulaminu na czas trwania targów Caravans Salon. Podczas wydarzenia, na teren hal, będzie można wejść z psem. Warto się jednak zastanowić, czy trzeba to robić. Po pierwsze, na halach targowych bywa tłoczno. Wokół psa krąży tysiące osób. Czworonóg musi ciągle schodzić z drogi i ryzykuje, że zostanie kopnięty lub ktoś, nawet przez przypadek, stanie mu na łapę. Ze względu na mnogość wystawców, ich kreacji na stoiskach i ilości zwiedzających, na halach jest głośno, co również może negatywnie odbijać się na zdrowiu psa. Hale targowe to nie jest naturalne środowisko psa, zwłaszcza w godzinach szczytu w sobotę i niedzielę.Mając to na uwadze należy zastanowić się, czy na pewno chcemy zabierać naszego czworonożnego przyjaciela na hale targowe. Być może lepszym pomysłem będzie pozostawienie go u rodziny lub znajomych. Przyjeżdżając na targi kamperem lub przyczepą kempingową, sugerujemy, (jeżeli jest taka możliwość) pozostawienie psa w środku. W październiku nie grozi mu przegrzanie, nie będziemy go również narażać na stres związany z przechadzaniem się po halach targowych.

Pies na targach - na co zwrócić uwagę?

Są jednak sytuacje, kiedy część z nas ma dobre powody do tego, by zabrać psa na tereny wystawowe. Jeżeli więc zamierzamy przyjechać na Caravans Salon 2023 ze swoim czworonożnym przyjacielem, zadbajmy o kilka kwestii.Po pierwsze, sami najlepiej znamy swoje zwierzę. Jeżeli dobrze dogaduje się tłumem ludźmi, zadbajmy wyłącznie o podstawę. Pies musi być stale na krótkiej smyczy, prowadźmy go w ten sposób, by nie przeszkadzać innym. Do plecaka lub podręcznego bagażu zabierzmy wodę pitną, jedzenie oraz worki na odchody. Tereny zielone na Międzynarodowych Targach Poznańskich to rzadkość: zadbajmy o to, by nasz pupil odpowiednio długo wybiegał się przed wejściem na hale targowe i załatwił wszystkie potrzeby fizjologiczne. Jeżeli chodzi o wodę, warto wyposażyć się w przenośne poidełko - stosowne akcesoria można znaleźć w licznych sklepach stacjonarnych rozstawionych przez naszych Wystawców. Po drugie, jesteśmy w pełni odpowiedzialni za swojego psa i jego zachowanie. Obowiązkowo musimy po nim posprzątać, zadbać o bezpieczeństwo jego oraz innych zwiedzających.

Nie wchodzimy z psem do pojazdów kempingowych.

Po trzecie:, jeżeli jest taka możliwość, pozostawmy psa w pojeździe kempingowym. To teren, który zna i na którym może spokojnie odpocząć, podczas gdy my będziemy spacerowali po kolejnych halach wystawowych.

Przydatne informacje dla właścicieli psów na targach: 

// Gabinety weterynaryjne w okolicy MTP //

 • Gabinet Weterynaryjny – ul. Matejki 60
 • Specjalistyczna przychodnia dla zwierząt Wojciech Marek – ul. Zwierzyniecka 41
 • Przychodnia Dla Zwierzat "Homeopatia" – ul. Wawrzyniaka

 

// Wystawcy, u których znajdziesz akcesoria dla psów w caravaningu//

 • Hymer Poznań – Pawilon 3
 • Kampery Gorzów – Pawilon 5A
 • CarGo Group - Pawilon 5

Zasady, których należy bezwzględnie przestrzegać podczas przebywania z psem na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 1. Trzymaj zwierzę na krótkiej smyczy, jeżeli jest to niezbędne, zadbaj również o kaganiec
 2. Nie wchodź z psem do żadnego pojazdu kempingowego prezentowanego na targach
 3. Posprzątaj po swoim psie - pamiętaj o wzięciu woreczków na odchody. Zadbaj o to, by pies PRZED wejściem na hale targowe załatwił swoje potrzeby fizjologiczne. Tereny zielone na obszarze wystawy to rzadkość
 4. Za wszelkie szkody wyrządzone przez psa odpowiada jego właściciel
 5. Pamiętaj o podstawach dla pupila: odpowiedni zapas wody pitnej oraz jedzenia (najlepiej wykorzystaj z butelki do picia dla psów, które zmieszczą się w każdym plecaku)
 6. Wykorzystaj dodatkowe akcesoria: małe psy lub starsze, z problemami zdrowotnymi, świetnie będą się czuły w wózkach transportowych, które dodatkowo można zamknąć i mieć pewność, że pies z niego nie wyskoczy
 7. Pamiętaj o zabraniu dokumentów potwierdzających aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie Niezależnie od tego, czy przyjeżdżasz na targi Caravans Salon 2023 z psem czy bez, życzymy Ci wspaniałego pobytu i mile spędzonego czasu!

>>>>>BILETY DO NABYCIA ONLINE: TUTAJ<<<<<