Organizator:

Najważniejsze informacje o targach Caravans Salon 2021

Podziel się

Podstawowe informacje o IV edycji targów Caravans Salon Poland, 24-26 września 2021 na Międzynarodowych Targach Poznańskich - Premiery, wystawcy, goście, Strefy Specjalne - o wszystkim w tym, aktualizowanym artykule.

Mapa Targów Katalog Wystawców Bilety

Podstawowe informacje dla zwiedzających

Co? ⇒ Targi kamperów, przyczep kempingowych, sprzętu biwakowego i usług związanych z podróżowaniem na czterech kółkach. Nowości, promocje, oferty specjalne, doradztwo i wiedza. 

Gdzie? ⇒ Poznań | Międzynarodowe Targi Poznańskie | Pawilony 4,5 i 6 

Kiedy? ⇒ od 24 do 26 września 2021 | PT: 10:00-18:00 | SOB: 10:00-17:00 | NIED: 10:00-16:00

Bilety ⇒ tylko online na ToBilet.pl » >>>>LINK DO BILETÓW<<<<

PARKING KARTY WJAZDU/BILETY PARKINGOWE ZOSTAŁY WYPRZEDANE. NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI ZAKUPU BILETU "NA BRAMIE" W DNIU WYDARZENIA. POLECAMY KORZYSTANIE Z PARKINGÓW W POBLIŻU TARGÓW - NA DWORCU PKP ORAZ NA ULICY MATEJKI 63 

Atrakcje i najważniejsze aktualności dotyczące targów ⇓

Kampery i przyczepy - ponad 250 modeli, nowości i bestsellerów od czołowych producentów z Polski i Europy. Premiery modeli na kolejny sezon, oferty specjalne i promocyjne.

Plejada przyczep Dethleffs  na stoisku Centrum Campingowe

Centrum Campingowe , czołowy dealer marki Dethleffs, przygotowało na Caravans Salon Poland szeroki przekrój oferty tego producenta, zarówno jeśli chodzi o przyczepy jak i kampery. Na Stoisku znajdziemy też ciekawe akcenty marki Hymer, w postaci wyjątkowej przyczepy i kampera. 
Na stoisku w Pawilonie 5 zobaczymy między innymi, przyczepy kempingowe Dethleffs:
Beduin 740 BFK| Nomad 760 DR| 490 EST i 530 DR| Camper 530 FSK| C’go 495 EST!
oraz HYMER-ERIBA TOURING 820
Nie zabraknie również kamperów Dethleffs:
Pulse Gt I 7051 DBM| Esprit 7150-2 EB| Pulse Classic T 7051 EB| Trend T i Just T!
oraz HYMER WHITE LINE B-Klasse MC I 600! + luksusową niespodziankę!

PREMIERA - Hobby 495 UL Maxia - na stoisku CarGO

Przyczepa Hobby 495 UL Maxia, to kwintesencja idei „Hygge”: poczucie przytulności, które czujesz w otoczeniu przyjaciół i rodziny.

Siedzisko w kształcie litery U w tylnej części to idealne miejsce na takie okazje. Ponadto, łatwy w obsłudze, nowy jednokolumnowy podnoszony stół w nowoczesnym kolorze antracytowym. Co więcej, kompaktowy model z łóżkami ułożonymi wzdłużnie posiada również przestronną kuchnię i sprytnie zaprojektowaną łazienkę.
Zobaczymy ją na: Stoisko CarGO - Pawilon 5

CarGO zaprezentuje Morelo Palace 93 LSB (kolekcja 2021)

Morelo Palace to największy i zarazem najbardziej luksusowy kamper spośród wszystkich dostępnych modeli. Wyróżnia go dynamiczny i zarazem elegancki design, który sprawia, że masz ochotę być stale w podróży. To zupełnie nowy wymiar kamperów – dla tych, którzy chcą czuć się jak w domu wszędzie tam, dokąd tylko pojadą.

W Morelo Palace zyskujesz bardzo dużą przestrzeń życiową, dzięki której praca, spożywanie posiłków czy granie w planszówki są jeszcze przyjemniejsze! Wspólnemu spędzaniu czasu sprzyjają wygodne siedziska, doskonałe oświetlenie oraz nowa kolorystyka. A jeśli będziesz chciał odpocząć po całym dniu szaleństw na plaży, to w sypialni znajdziesz prawdziwą strefę wypoczynkową z łóżkiem typu Queens Bed o wymiarach 160×200 cm.

Zobaczymy go na: Stoisko CarGO - Pawilon 5

Strefa ACK Benimar - niemal 30 pojazdów, premiery i nowości

ACK Benimar na swoich stoiskach zaplanował sporo premier, nowości i szeroki wybór rozwiązań oferowanych przez wszystkie marki jakie ma w portfolio.

W Strefie Benimar zobaczymy blisko 30 pojazdów, marek takich jak Benimar, Karman Mobil czy Eura Mobil. Na szczególną uwagę zasługują premiery od Eura Mobil: Contura CT 766 na Mercedesie Sprinterze oraz model Activa One 690 HB na bazie Fiata Ducato.

Będziemy mieli również pierwszą targową prezentację pojazdów marki Karman Mobil, która jest w Polsce dostępna, ale nigdy nie była prezentowana jako brand na targach. Tutaj zobaczymy między innymi nowe modele campervana Dexter 560 4x4.

Nie zabraknie również przekrojowej oferty marki Benimar z nowym Mileo 242 na czele.

Tradycyjnie już w Strefie powstanie sklep z akcesoriami kempingowymi, który zawsze jest ważnym punktem wizyty na targach wśród naszych zwiedzających.

RAPIDO na Caravans Salon Poland - koncern pokaże nowości i jubileuszowe edycje

Francuski koncern RAPIDO, producent pojazdów rekreacyjnych marek takich jak Rapido, Itineo czy Dreamer, w 2022 roku świętuje swoje 60-lecie. Z tej okazji powstało sześć modeli jubileuszowych.

666F / 696F / 8066dF / 8096dF / DISTINCTION i66 / DISTINCTION i96

Seria specjalna 60 EDITION została zaprojektowana, aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Duża ekspozycja na targach

Również z tej okazji, firma postanowiła wystawić się na targach w Polsce w sposób bezpośredni i zaprezentować przekrój swojej oferty. Wybrała targi Caravans Salon Poland w Poznaniu i dzięki temu będziemy mogli zobaczyć wiele nowości i bestsellerów wymienionych marek. 

Na stoisku w Pawilonie 5 zobaczymy między innymi: 5 modeli marki Itineo:

Itineo SC700| Itineo SB700 |Itineo CS660 |Itineo SB740 |Itineo CJ660

 

Będzie też szeroka gama modeli Rapido, łącznie z jubileuszowymi i premierowymi na rok 2022

Między innymi: Rapido 8096DF| Rapido 666F |Rapido 8066DF| Rapido V62| Rapido CAMPER XL LTD SLT| Rapido i96 ALDE

PREMIERA! - przyczepa Adria Alpina w nowej odsłonie

Piękna, stylowa, innowacyjna ale przytulna, designem nawiązująca do hitowej Astelli. Tak jest nowa odsłona przyczepy Adria Alpina 663, której polska premiera odbędzie się na targach Caravans Salon. 

Duże, panoramiczne okna stały się charakterystyczną cechą serii przyczep Alpina. Rok modelowy 2022 to nowe światła LED, stylowe zdobniki ze szczotkowanego aluminium i chromowane plakietki 3D. A we wnętrzu? Jeszcze więcej bezkompromisowego komfortu przywodzącego skojarzenia z pomieszczeniami typu atrium.

PODRÓŻOVANIE - pokaże nowego Vana zbudowanego na Ducato!

Nasi goście specjalni czyli Kasia i Łukasz z największego polskiego kanału Youtube poświęconego tematyce #Vanlife, zrobili nam is woim fanom niespodziankę! Przyjadą na targi Caravans Salon Poland swoim nowym vanem, którego dopiero co zaprezentowali na YT, a nie jak początkowo zapowiadali starym LT'kiem, którego wszyscy dobrze znamy. 

Niemała w tym zasługa fanów naszych gości, którzy w internetowej ankiecie, w której udział wzięło niemal 2500 osób zadecydowali, żeby do Poznania para zabrała jednak nowego vana, zbudowanego na bazie Fiata Ducato. 

Zapraszamy zatem, na prelekcję PodróżoVania: SOBOTA 12:00 - Scena w Pawilonie 6, oraz do odwiedzenia ich stoiska w Pawilonie 4 - Strefa Vanlife/Hand Made - gdzie można będzie pogadać, zrobić fotkę czy kupić książkę ich autorstwa. 

>>>>WIĘCEJ INFORMACI O WYSTAWCY<<<<

CamelCamp zaprezentuje nowości od Rapido, Dextera 4x4 od Karmana i nowości Roller Team

Poznańska firma CamelCamp, która w branży karawaningowej działa od 2006 roku, również w tym roku będzie wystawcą na Caravans Salon w Poznaniu. Tym razem przygotowała sporo nowości od obchodzącego urodziny koncernu Rapido, ale nie tylko. 

Na stoisku zobaczymy kampery Dexter 570 4×4 i Dexter 560 4x4 od Karman Mobil, przystosowane do ekstremalnych wypraw i warunków. Nie zabraknie też nowości od Roller Team i Caravans International (CI), które na 2022 rok przygotowały rebranding i odświeżenie oferty.  

W 2022r marka RAPIDO świętuje 60-lecie działalności w sektorze pojazdów rekreacyjnych. Z tej okazji powstało sześć modeli jubileuszowych: 666F / 696F / 8066dF / 8096dF / DISTINCTION i66 / DISTINCTION i96

Seria specjalna 60 EDITION została zaprojektowana, aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wybrane pojazdy z oferty jubileuszowej, zobaczymy na stoisku CamelCamp. 

Adventure Van Conversions i ich niezwykłe projekty

Adventure Van Conversions działa od 2016 roku i ma za sobą dziesiątki spersonalizowanych projektów, a tworzone przez nich samochody podróżują po Europie, Bałkanach, Ameryce Południowej i Północnej, Afryce, Azji Centralnej czy krajach Bliskiego Wschodu.

Na stoisku Adventure Van w Pawilonie 6 zobaczymy przynajmniej 4 projekty: 

 • The Watcher Ultimate 4×4 Sprinter NCV3, ręcznie malowany przez Noriaki'ego
 • VarmiaVan – Mk8 AWD Ford Transit
 • Pan American – 4×4 T1N Sprinter
 • Grand Tourer – Renault Master 4×4

The Watcher Ultimate 4×4 Sprinter NCV3, został pomalowany przez znanego poznańskiego artystę street-artowego: Noriaki’ego, znanego z graffiti z Panem Peryskopem – Watcherem, którego można spotkać w wielu miejscach w Poznaniu. 

Drugim pojazdem na stoisku będzie - Grand Tourer – Renault Master 4×4 czyli pierwszy z dwóch pojazdów modelowych Adventure Van. Samochód w wersji standardowej z piętrowymi łózkami i tekstylną tapicerką foteli. Wersja High End jest wyposażona w podnoszony dach sypialny oraz dużą ilość smaczków i akcentów.

Vany Pan American oraz VarmiaVan, to starsze projekty Adventure Van, które sprawdziły się w terenie i są najlepszą wizytówką firmy. Pan American ma za sobą 48 000 km wokół obydwu Ameryk!

>>>>WIĘCEJ INFORMACI O WYSTAWCY<<<<

XCAMP Centrum Kempingowe na tragach 

Firma XCAMP oferuje nowe fabrycznie kampery i przyczepy kempingowe, co gwarantuje bezproblemowe podróżowanie oraz doskonałe wyposażenie każdego pojazdu. Współpracują z czołowymi dostawcy kamperów na świecie. Firma jest autoryzowanym dealerem marek z grupy Hymer: Laika, Burnster, Etrusco. W ofercie znajdziemy również akcesoria kempingowe wiodących producentów. Na targach Caravans Salon firma pokarze przekrój swojej oferty. 

California w czterech odsłonach na stoisku City Motors

Na stoisku City Motors zobaczymy Volkswagena Californię w 4 wersjach: 

Caddy California  tegoroczna nowość

California Beach 

Grand California 600

Grand California 680

>>>>WIĘCEJ INFORMACI O WYSTAWCY<<<<

Egoé Nest zaprezentuje swoje NESTBOXY

IDEAS MAKE PRODUCTS – to hasło przyświeca czeskim projektantom i twórcom marki. O Egoé można mówić, że to specjaliści od życia na zewnątrz.

Idąc myślą o spędzaniu czasu na zewnątrz, czescy projektanci chcieli stworzyć produkt, który umili ten czas nawet, w mniej sprzyjających warunkach. Zadanie dla designerów i techników brzmiało następująco: stworzyć zabudowę do bagażnika, która zaoferuje możliwość spani, gotowania, dostęp do wody, a także miejsce na schładzanie produktów. Udało się! Pierwsza skrzynka nestbox powstała w 2016 roku.

>>>>WIĘCEJ INFORMACI O WYSTAWCY<<<<

Azar4 zaprezentuje swoje kapsuły mobilne

Kapsuła mobilna AZAR4® na pickupa to innowacyjny, polski produkt tworzony z myślą o podróżowaniu bez ograniczeń. Kapsuła stworzona jest z najlżejszych, a jednocześnie najlepiej jakościowo dobranych materiałów co zapewnia podróżowanie w ciężko dostępnych terenach.

Kapsuła wykonana jest z kompozytu skrojonego sklejką szkutniczą co nadaje kapsule niezwykłej wytrzymałości i lekkości. Zaprojektowany model campera na pickupa doskonale sprawdzi się na wszystkich najpopularniejszych modelach pickupów. Nowoczesny, dynamiczny i opływowy kształt AZAR4®  mocno wyróżnia się na tle konkurencyjnych rozwiązań, również najmniejszą wagą.

Wavecamper pokaże nowe rozwiązania

Po sukcesie na targach w Dusseldorfie, polski producent kampervanów pokaże swoją ofertę na Caravans Salon Poland. Zobaczymy między innymi:

 1. Wavecamper Renault Trafic Long
 2. Wavecamper Volkswagen T6.1 Long
 3. Wavecamper Volkswagen T6.1 Short

Firma pokaże też kilka ciekawych nowych rozwiązań w swojej ofercie:

 1. Możliwość przewozu 2-4 krzeseł w klapie bagażnika Wavecamper Volkswagen
 2. Dodatkowe oświetlenie przestrzeni mieszkalnej, włączane z kabiny kierowcy i włączające się automatycznie przy otwarciu drzwi do przestrzeni mieszkalnej.
 3. Dodatkowa szuflada z przegrodą bagażnika pod siedzeniami drugiego rzędu.
 4. Dodatkowy panel fotowoltaiczny na dachu pozwalający na całkowite uniezależnienie się od prądu.

Makita na Caravans Salon Poland

Makita, czyli światowy lider w produkcji i sprzedaży: elektronarzędzi, urządzeń pneumatycznych oraz narzędzi ogrodowych, zaprezentuje szereg rozwiązań idealnych do kampera, przyczepy czy na kempingu. Na stoisku Makita znajdziemy zobaczymy urządzenia takie jak: odkurzacze akumulatorowe, chłodziarko-ogrzewacze, minikompresory czy też ekspres do kawy z akumulatorem, niezbędny na kempingu.

>>>>WIĘCEJ INFORMACI O WYSTAWCY<<<<

 

Nowa marka w Polsce - Camper4u zaprezentuje kampery AHORN

Wywodząca się z Frankfurtu marka kamperów Ahorn Camp istnieje od 1990 roku. Producent od niemal dekady opiera swoje konstrukcje na podwoziu marki Renault, z którą ściśle współpracuje. Teraz marka z pod znaku klonowego liścia zyskała oficjalnego dealera również w Polsce, została nim firma Camper4U.pl

Na targach Caravans Salon zobaczymy 4 kampery z oferty AHORN: 

- AHORN VAN 620 - jest to VAN na bazie Renault Master, o dł. 6,2m - pełnowartościowy camper 4 osobowy wyposażony m.in. w kuchnię, łazienkę z toaletą, ogrzewanie, klimatyzację, markizę

- AHORN VAN CITY - jest to VAN na bazie Renault Trafic, o dł 5m, 5 osobowy, 4 miejsca do spania, wyposażony w kuchenkę, zlew, lodówkę, ogrzewanie, podnoszony dach, oraz łazienkę w wersji BIG CITY

- AHORN CANDA AE - 5 osobowa alkowa o dł. 7,5m z bardzo popularnym układem wnętrza 

- AHORN CANADA TU - 5 osobowa półintegra  o dł. 7,5m - posiadająca ciekawy układ wnętrza - 2 oddzielne jadalnię oraz 2 opuszczane podwójne łóżka

 

PREMIERA - Adria Twin Sports 640 SGX

Nowy kampervan Twin Sports 640 SGX łączący najlepsze unikalne rozwiązania z nagradzanego Twin Supreme z w pełni zintegrowanym i aerodynamicznym, ekskluzywnym podnoszonym dachem Adria z przedziałem sypialnym, który zapewnia większą wszechstronność i wygodę oraz miejsce do spania dla nawet 5 osób.

Inspirujący projekt z aerodynamicznym, lekkim, kompozytowym podnoszonym dachem umożliwiającym dodatkowo montaż paneli fotowoltaicznych i bagażnika dachowego zapewniającego dodatkowe miejsce do przechowywania.

Jedyny kampervan z podnoszonym dachem, z funkcją SunRoof® zapewniającą dopływ naturalnego swiatła, który umożliwia montaż klimatyzatora (lub okna dachowego Mini Heki z tyłu pojazdu) oraz mocowanej na dachu markizy.

PREMIERA - Globe-Traveller Voyager Z (2022)

Wersja 2022 dostępna w nowym laminacie posiada również unikalnie zaprojektowaną toaletę, znajdującą się pośrodku furgonetki, oferuje strefę suchą i mokrą. Kabina prysznicowa jest oddzielona od reszty łazienki. Dzięki dużemu lusterku i dużej szafce jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Dwa pojedyncze łóżka umieszczone z tyłu można łatwo przekształcić w jedno łóżko typu king-size. Dodatkowe rozkładane łóżko pomieści dwoje dzieci lub jedną osobę dorosłą. Pojemne szafki i schowki, miejsce do zawieszenia pod łóżkiem oraz duży garaż zapewniają mnóstwo miejsca na sprzęt kempingowy i rzeczy osobiste.

PREMIERA - Pilote P726 Expression

Na stoisku CarGO zobaczymy szeroką ofertę Pilote w tym nowość 2022! Zupełnie nowy, niespotykany u innych marek układ wnętrza z kanapą w kształcie litery U. W pojeździe do 7 metrów długości zmieszczą się 4 osoby - zarówno podczas jazdy jak i noclegu. Hit targów Caravan Salon Dusseldorf 2021.

Oprócz premierowego układu Pilote, na stoisku znajdziemy aż 5 nowości tej marki przygotowanych na sezon 2022!

>>>>WIĘCEJ INFORMACI O WYSTAWCY<<<<

Nowości marki Frankia na stoisku CarGO

W strefie firmy CarGO w Pawilonie 5 zostaną zaprezentowane nowości marki Frankia na 2022 wprost z Dusseldorfu, gdzie nowe modele zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność. 

Zobaczymy między innymi luksusowe integry: Frankia I840 QD Titan, Frankia I890 QDB F-line czy model I8400 QD Platin

 

 

 

ACK Benimar z szeroką ofertą

W dużej strefie firmy ACK Benimar, można liczyć na szeroki wybór i przekrojową ofertę zarówno kamperów i przyczep jak i akcesoriów dostępnych w specjalnie zbudowanym i bogato wyposażonym sklepie targowym! ACK Benimar oferuje nie tylko kampery Benimar ale także przyczepy i kampery marek takich jak: Karman Mobil, Eura Mobil, Sterckeman czy Comanche. 

 

 

MTM CAMPERY (Laika, Carado, Mobilvetta)

Na stoisku firmy MTM Campery na Caravans Salon 2021 zobaczymy kilka ciekawych i unikatowych kamperów. Jedyny w Polsce egzemplarz modelu Laika ECOVIP, ostatnią sztukę popularnej i pięknej serii Mobilvetta K-Yacht MH89 oraz Carado z serii EDITION 15 

>>>>WIĘCEJ INFORMACI O WYSTAWCY<<<<

 

VOSCO EVERY ROAD - kampervan z Polski 

Fabryka FSO Syrena w Kutnie, właściciel marki VOSCO, zaprezentuje swój najnowszy projekt\propozycję dla fanów caravaningu. Every Road, to uniwersalny kampervan, zaprojektowany z myślą o podróżach poza utartym szlakiem i w każdych warunkach pogodowych.

 

AMERYKAŃSKIE KAMPERY OD wynajemkamperow.eu

Firma wynajemkamperow.eu, od ponad 5 lat oferuje wynajem kamperów. Stale zwiększana flota gwarantuje różnorodność wyboru układów i standardów pojazdów. W ofercie znajdują się kampery dla 4,5 i 6 osób, Alkowy, Integry i Półintegry a od niedawna również prawdziwy HIT: Duże kilkunastometrowe kampery sprowadzone z USA. Na stoisku będzie można je wypożyczyć lub kupić!To trzeba zobaczyć!!!

>>>>WIĘCEJ INFORMACI O WYSTAWCY<<<<

 

ARTiM Bus/ Veldo - akcesoria i systemy do zabudowy 

Firma Artim Bus to europejski przedstawiciel firmy Veldo Teknoloji- tureckiego producenta akcesoriów do zabudowy busów oraz do produkcji kamperów, autobusów i pojazdów specjalnych. Oferta firmy obejmuje: stopnie wysuwane, automatyczne systemy otwierania drzwi, nagrzewnice oraz konwektory. 

 

 

CAMPER4MOUNTAIN - Specjaliści od adaptacji i przebudowy VW serii T

Firma Camper4Mountain z Nowego Miasta Lubawskiego, wyspecjalizowała się w budowie i adaptacji kampervanów na bazie Volkswagena serii T, ale na życzenie klienta podejmują się również przebudowy innych pojazdów. Doświadczenie i zespół ekspertów pozwala na dużą personalizację i spełnienie niemal każdych oczekiwań klientów. 

 

GOŚCIE TARGÓW

Podróżnicy, vlogerzy, dziennikarze i influencerzy związani z caravaningiem i podróżami. Spotkania i prelekcje z ciekawymi i inspirującymi osobowościami. 

Nasi goście będą również dostępni w Strefie HAND MADE/VANLIFE - gdzie będzie można z nimi porozmawiać i zobaczyć ich kampery i vany! 

W tym roku na naszej scenie zobaczymy między innymi: Podróżovanie, Foxes in Eden, Calluna Trip czy też podróżników Łukasza Supergana, Bartka Szaro (Paragon z podróży) czy też Marcina Korzonka

>>>>LINK: WIĘCEJ INFORMACJI<<<<

 

 

STREFY SPECJALNE

>>>>LINK: WIĘCEJ INFORMACJI<<<<

Strefa RETRO, wspólnie z Camper Majstry, w której prezentujemy zabytkowe i klasyczne modele kamperów, vanów czy przyczep, prezentowane przez kolekcjonerów i pasjonatów. 

 

 

Strefa HAN MADE/VANLIFE, wspólnie z CampRest.com i naszymi gośćmi. Przestrzeń dla fanów majsterkowania i samodzielnego przerabiania kamperów, busów i samochodów a także dla firm świadczących takie usługi - inspirujące projekty i pomysły. Jest to też miejsce stacjonowania naszych gości, vanliferów i influencerów, którzy będą do dyspozycji przy swoich samochodach. 

 

 

Strefa pól kempingowych, kempingów i kamper parków - miejsce do prezentacji oferty polskich kempingów i pól.