Organizator:

Podsumowanie Caravans Salon Poland 2020

Podziel się

III Edycja targów Caravans Salon Poland w Poznaniu za nami. To były rekordowe targi i trzy dni pełne emocji, nowości i wszystkiego, co najlepsze dla sympatyków caravaningu. Dwa pawilony wypełnione ponad 200 kamperami i przyczepami na ekspozycji. 16 premier targowych, rekordowy Zlot Caravaningowy, popularna Strefa Retro oraz ciekawe spotkania z podróżnikami na scenie. To były intensywne trzy dni.

III Edycja targów pełna atrakcji

Targi Caravans Salon Poland 2020 okazały się rekordowe pod wieloma względami, podobnie jak rok 2020 jest niezwykle udany dla branży caravaningowej w Polsce. Wzrost zainteresowania kamperami, przyczepami oraz podróżowaniem na własnych zasadach z „domem na kółkach”, przełożył się nie tylko na sprzedaż pojazdów, ale też na zainteresowanie targami. Niemal dwukrotnie większa ekspozycja względem tej z 2019, nowi wystawcy i duża ilość premier, poskutkowały dużą frekwencją i pozytywnym odbiorem targów zarówno przez zwiedzających jak i wystawców.

Moc premier, nowe marki i nowa jakość

Podczas targów w Poznaniu zaprezentowaliśmy zwiedzającym aż 16 premier targowych, w tym dwie zupełnie nowe marki na rynku Polskim – Niesmann+Bischoff oraz Concorde, obydwie produkujące luksusowe kampery. Premiery modeli iSmove od Niesmanna na stoisku m-Camp oraz Charismy i CredoConcorde (stoisko Centrum Campingowe), przyciągnęły bardzo dużą uwagę a do oglądania tych niezwykłych pojazdów trzeba było czekać w kolejkach!

Nie inaczej wyglądała sytuacja na stoiskach Elcamp oraz CarGO, gdzie premiery miały nowe przyczepy: Adria Astella, Adria Adora oraz Hobby Prestige a także kampery marek Adria i Pilote.

Nie zabrakło też ważnych aspektów Polskich producentów kamperów – stoiska Globe-Traveller z nowymi modelami kamper-vanów oraz Balcamp i Wavecamper, cieszyły się dużym powodzeniem.

Strefa Retro oraz scena i ciekawi goście

Nowością na Caravans Salon było zorganizowanie we współpracy z grupą Camper Majstry Strefy Retro Caravans, w której właściciele i kolekcjonerzy oraz podróżnicy, zaprezentowali kilkanaście klasycznych kamperów i vanów takich jak kultowe Volkswageny T2 „Ogórki”. Strefa była dużą atrakcją i cieszyła się dużym powodzeniem.

Obok Strefy Retro umieściliśmy naszą Scenę/Strefę Prelekcji, na której w sobotę i niedzielę gościliśmy podróżników, dziennikarzy i blogerów. Opowieści o podróżach np. po Australii, Skandynawii czy Ameryce Północnej w starym kamperze, przyciągnęły dużą publiczność i były świetnym uzupełnieniem święta caravaningu.

XI Ogólnopolski Zlot Caravaningowy

Zlot Caravaningowy, na którym gościmy ekipy z całej Polski również okazał się rekordowy. W tym roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich gościliśmy ponad 170 załóg a Plac Marka oraz sąsiednie parkingi szczelnie wypełniły się zlotowiczami, którzy mieszkali u nas przez te 3 dni.