Organizator:

Pokaz ratownictwa medycznego #ciśnijklate2020 na Caravans Salon

Podziel się

#cisneklate2020 to młodzieżowy projekt edukacji społeczeństwa z zakresu udzielania pierwszej pomocy na terenie Wielkopolski. W sobotę 3 października specjalnej strefie na Caravans Salon każdy będzie mógł przećwiczyć razem z ratownikami udzielanie pierwszej pomocy oraz zobaczyć pokaz wyciągania osoby rannej w wypadku samochodowym z pojazdu.

Pierwsza pomoc - warto to umieć

#cisneklate2020 to młodzieżowy projekt edukacji społeczeństwa z zakresu udzielania pierwszej pomocy na terenie Wielkopolski. Naszą misją jest podnoszenie świadomości społecznej w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz promowanie dobrych postaw obywatelskich związanych z ratowaniem życia. Chcemy, żeby każdy obywatel w naszym kraju posiadał wiedzę o tym, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej i nie bał się tej pomocy udzielić. Chcemy również, aby Polska była krajem, w którym zawód ratownika oraz inne zawody związane z ratowaniem życia są powszechnie szanowane.

Okazja do szkolenia i ćwiczeń ze specjalistami

Każdy będzie mógł przećwiczyć pod okiem ratowników bezpieczne udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu w przypadku Nagłego Zatrzymania Krążenia (bez wdechów, z powodu COVID-19 odstępuje się od wykonywania oddechów ratowniczych na rzecz uciśnięć klatki piersiowej) z wykorzystaniem AED - defibrylatorów szkoleniowych oraz fantomów z technologią QCPR - pozwalającą na bieżąco w aplikacji śledzić jakość prowadzonych ucisków, ułożenia rąk na klatce piersiowej oraz tempo wykonywania ucisków.

Strefę #cisnijklate znajdziecie w Pawilonie 3A w pobliżu Strefy RETRO.

Nie zwlekaj i już dziś kup bilet na targi Caravans Salon Poland