Organizator:

Ponad 20 wyjątkowych pojazdów w Strefie Retro na Caravans Salon Poland

Podziel się

Strefa Retro Caravans zadebiutowała na Caravans Salon w Poznaniu w 2020 i cieszyła się sporym zainteresowaniem fanów caravaningu. Tegoroczna strefa pokazująca wyjątkową historię turystyki kempingowej zapowiada się jeszcze ciekawiej. W pawilonie 4 MTP zobaczymy prawdziwe perełki i znane klasyki.

Tegoroczna strefa Retro Caravans Salon, podobnie jak rok temu jest współorganizowana z grupą CamperMajstry. Pawilon 4, który został przeznaczony na Strefy Specjalne, w tym Retro, zaskoczy nas wieloma unikatowymi pojazdami z lat 70/80/90 które zarówno w latach produkcji jak i dzisiaj wzbudzają ogromne emocje i przyciągają fanów motoryzacji i karawaningu.

Ponad 20 wyjątkowych pojazdów i niepowtarzalny klimat Retro

Na ekspozycji znajdziemy ponad 20 klasyków. Spotkamy tam między innymi kultowe dzisiaj modele Hobby 600 budowane na bazie Fiata Ducato, będzie tez obecny najbardziej Europejski kamper znanej  Amerykańskiej marki Winnebago model LeSharo zbudowany na bazie Renault Trafic pierwszej generacji.
Poza tymi perełkami, będziemy mogli obejrzeć pojazdy kempingowe w niemal każdej zabudowie z dostępnych w latach 80/90. Na wystawie znajdziemy oryginalne ''blaszaki'' integry, alkowy, półintegry oraz....pojazdy własnej konstrukcji, jednak w duchu retro.

 

Dodatkowo pojawi się kilka zabytkowych zestawów, czyli samochodów osobowych z przyczepkami, na przykład wyjątkowy Mini Morris z przyczepką namiotową GK100.  
W Strefie Retro nie może zabraknąć najbardziej rozpoznawanej legendy, czyli Volkswagena. Dużą atrakcją, dla fanów zabytkowych VW będzie oferta niemal wszystkich modeli Kamperów na bazie VW Ogórka, modeli T3 oraz VW LT 28. które, będą dostępne w wielu wersjach, bo nie tylko Westfalia produkowała na ich bazie swoje kampery.

Twórcy Strefy Retro postarają się pokazać jak w latach 70/80 czy nawet 90 ludzie podróżowali i żyli w kamperach, jak spędzali czas. Będzie, zatem można obejrzeć wiele gadżetów karawaningowych z tych lat, które nadadzą strefie wyjątkowy klimat.

Nie tylko Retro w Pawilonie 4

Zapraszamy do Pawilonu 4 MTP do Strefy Retro, ale również do Strefy Hand Made/Vanlife, gdzie spotkacie naszych gości specjalnych - influencerów, youtuberów i vanliferów oraz twórców/konstruktorów kamperów "hand made", czyli wiele inspiracji i przykładów na to, jak zbudować/wyremontować kampera.

>>>>WIĘCEJ O STREFIE VANLIFE<<<<

>>>>WIĘCEJ INFORMACJI O TARGACH<<<<