Organizator:

Premiera Globe-Traveller Explorer 2XS

Podziel się

Polski producent kamperów Globe-Traveller i jednocześnie nasz zadeklarowany wystawca na Caravans Salon Poland 2022, otwiera tegoroczny worek z premierami! Znana z innowacji firma tym razem postanowiła sprawdzić, jak przyjmie się na rynku kampervan przeznaczony dla 2 osób. Taki właśnie jest nowy model Globe-Traveller Explorer 2XS - bezkompromisowy, innowacyjny i jak zawsze dobrze wykonany.

Odważna premiera na początku roku! 

Globe-Traveller to marka znana z innowacji, kreatywności i jakości. Nie przez przypadek ich produkty trafiają do większości krajów Europy i są tam bardzo cenione. 

Kampery, które do tej pory oferowali, zawsze miały 4 miejsca do jazdy. Można było je zamówić z 2, 3 lub 4 miejscami do spania, ale nigdy bez ławki pasażera.
Dziś do gamy produkowanych przez Globe-Traveller samochodów kempingowych dołącza wyjątkowy pojazd. To Globe-Traveller Explorer 2XS dedykowany dla dwóch osób. Ma dwa miejsca do spania i tylko dwa miejsca do jazdy. Jest on niezwykły z kilku powodów. 

Projekt odważny w swym zamyśle, ale też odpowiadający na nowe potrzeby rynku. 

Co kryje się pod projektem Explorer XS?

Przede wszystkim jest zbudowany na bazie Fiata Ducato lub Peugeota Boxera L3H3, a zatem ma tylko 599 cm długości i 280 cm wysokości

Celem producenta było przede wszystkim takie zagospodarowanie wnętrza, aby użytkownicy pojazdu mieli jak najwięcej wolnej przestrzeni. Kiedy ma się do dyspozycji stosunkowo niewielki pojazd jest to dużym wyzwaniem. Spotkamy tu więc układ z tzw. łóżkiem francuskim, czyli dokładnie ten sam, który dziś można znaleźć we wszystkich modelach X i XS. Łazienka i łóżko są w tylnej części pojazdu. W miejscu ławki pasażera znajdziemy siedzisko dla jednej osoby. 

Producentom zależało aby samochód był nie tylko krótki i niewysoki, ale również, aby można było go użytkować cały rok, również zimą w temperaturach poniżej 0 stopni Celsjusza. Dlatego Globe-Traveller Explorer 2XS, jak wszystkie kampery tej marki, ma podwójną podłogę. Przestrzeń pomiędzy podłogami ma wysokość 16 cm. Umieszczono tam nie tylko zbiornik wody szarej wraz z zaworem spustowym, ale również wszystkie elementy instalacji wodnej. Są tam też poprowadzone przewody rozprowadzające ciepłe powietrze z ogrzewania Truma Combi. 

Nie bez powodu pojazdem wyjściowym był pojazd z linii modelowej Explorer. Ta bowiem zapewnia najwięcej miejsca do przechowywania rzeczy, a to dzięki dużej ilości szafek i wnęk wewnątrz pojazdu, oferując jednocześnie bardzo duży bagażnik. 

Nie ma jednak miejsca na zbyt wiele kompromisów i zachowano wszystkie najlepsze cechy pozostałych modeli z oferty Globe-Traveller stosując materiały i komponenty najwyższej jakości. To bez wątpienia propozycja skrojona dla osób, które podróżują parami. Podobno w środku można nawet zatańczyć!

Pozostałe wyposażenie

Premierowy egzemplarz, ze standardowego wyposażenia, posiada między innymi panele fotowoltaiczne, akumulator litowo-jonowy i ogrzewanie Truma Combi. Zastosowano również nowy system elektryczny, który  wkrótce montowany będzie we wszystkich modelach marki.

Wśród elementów, które stanowią opcje wyposażenia dodatkowego znajdują się tu np. maxxfan, czyli wyjątkowe połączenie wentylatora, nawiewu i okna dachowego, prysznic zewnętrzny, monitor poboru energii oraz moduł umożliwiający sterowanie systemem elektrycznym poprzez wifi. Są też akcesoria i elementy umeblowania, niespotykane do tej pory w pojazdach Globe-Traveller. Przygotowano je z nadzieją, że przypadną do gustu podróżującym.

Są to: 
            • szuflada pod siedziskiem, gdzie miejsce znajdą mapy, książki, kable, ładowarki
            • duży, rozkładany stolik, który można schować w podłodze
            • łóżko z podnoszonym i regulowanym oparciem, dzięki któremu można wygodnie czytać/oglądać tv
            • schowek na buty w podłodze
            • lodówka na wino dla wielbicieli tego trunku
            • dwie ładowarki bezprzewodowe w półkach nad łóżkiem (można na noc odłożyć telefon do ładowania bez konieczności korzystania z kabli)
            • telewizor, który został zamontowany w taki sposób, aby można go było oglądać zarówno z łóżka jak i z foteli kierowcy i pasażera

I co chyba najważniejsze kamper, gotowy do jazdy waży 2.980 kg (wyposażenie standardowe).

 

Markę Globe-Traveller spotkacie oczywiście podczas naszych targów Caravans Salon Poland 2022 w Poznaniu w październiku tego roku :)