KUP BILET NA NAJWIĘKSZE TARGI CARAVANINGOWE W POLSCE !!! 🚐🚚 DOSTĘPNE NA TOBILET.PL 🚐🚚  

Organizator:

Rekordowy rok na rynku kamperów w Polsce!

Podziel się

Rynek sprzedaży kamperów w Polsce rośnie regularnie, każdego roku o kilkadziesiąt procent, jednak rok 2020 już teraz po 8 miesiącach okazuje się absolutnie rekordowy. Właśnie opublikowano najnowsze dane z raportu SAMAR. Tym bardziej cieszy nas, że na Caravans Salon będzie można podsumować udany sezon i pokazać ofertę na kolejny!

Rekordowa sprzedaż i zainteresowanie 

W okresie od stycznia do końca sierpnia, przez 8 miesięcy, zarejestrowano w Polsce więcej nowych kamperów niż w całym roku 2019. Podczas gdy ogólnie rzecz biorąc rynek samochodów dołuje i dopiero odrabia straty z okresu lock downu, rynek kamperów i przyczep jest cały czas na fali wznoszącej. Wzrost zainteresowania kamperami przewidywało wielu analityków - możliwość swobodnego podróżowania własnym domem na kołach jest wyjątkowo kusząca w czasach pandemii, która sparaliżowała klasyczną turystykę.

W 2020 r. zarejestrowano w Polsce 708 kamperów. Taka liczba rejestracji od stycznia do sierpnia oznacza wzrost rok do roku aż o 24,4 proc. Co więcej, już teraz, dopiero po ośmiu miesiącach, Polacy kupili więcej kamperów niż w całym 2019 r. Wtedy było to dokładnie 662 auta tego typu.

Również rynek używanych samochodów turystycznych przeżywa hossę. W 2020 r. ściągnęliśmy z zagranicy 1 157 kamperów, co w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. oznacza wzrost o 23,3 proc. Zeszłoroczny wynik (1 282 szt. przez cały rok) zostanie prawie na pewno przekroczony już we wrześniu, jeszcze przed sezonem jesiennym, w którym sporo użytkowników decyduje się na tego typu zakup. 

Targi dobrym miejscem na sprawdzenie oferty i decyzję zakupową

W kontekście tych dobrych dla branży danych, jesienny sezon targowy zapowiada się ekscytująco. Na targach Caravans Salon, co roku wielu zwiedzających ma okazje do bezpośredniego porównania modeli kamperów i przyczep oraz decyduje się na zakup czy zamówienie modelu z nowego rocznika. Nie inaczej będzie w tym, rekordowym dla branży roku.

Grafiki przedstawiające najpopularniejsze marki oraz rozkład rejestracji kamperów w poszczególnych województwach znajdziecie w artykule SAMAR.pl - polecamy!

 

Nie zwlekaj i już dziś kup bilet na targi Caravans Salon Poland