Organizator:

Ruszyła akcja #bezpieczniejszewakacje

Podziel się

Wakacje w kamperze lub przyczepie to nie tylko wygoda, ale również bezpieczeństwo, którego nam teraz tak bardzo potrzeba. Dlatego stowarzyszenie "Polska Grupa Caravaningowa" rozpoczyna kampanię #bezpieczniejszewakacje

W naszym kraju mamy już ponad 150 tysięcy zarejestrowanych przyczep kempingowych i kamperów, to coraz popularniejszy sposób ba podróżowanie, a w obecnej sytuacji, również bardzo bezpieczny. 

#bezpieczniejszewakacje 

Dlatego stowarzyszenie Polska Grupa Caravaningowa, wystartowała z ogólnopolską akcją promowania idei Caravaningu, jako bezpiecznej opcji na tegoroczne wakacje i wypoczynek na łonie natury. Do akcji przyłączyła się spora liczba firm związanych z branżą caravaningową. 

Podróżowanie kamperem lub z przyczepą, to poruszanie się z "domem na kołach" dlatego, wszystko czego potrzebujemy mamy ze sobą w trakcie podróży i sami decydujemy o warunkach w jakich będziemy wtedy przebywać. 

W ramach akcji oczywiście czeka nas sporo ułatwień, przygotowanych przez jej uczestników. Wszystkie firmy zrzeszone w PGC i wspierające akcję uruchomiły specjalne procedury bezpieczeństwa. Takie jak: kempingi oferują parcele z własnym podłączeniem do wody, prądu oraz kanalizacji, preferują płatność w postaci przelewu na konto natomiast jeśli nie posiadamy własnego pojazdu, wypożyczalnie kamperów dezynfekują i ozonują swoje pojazdy przed wydaniem. Kontakt z pracownikiem jest za każdym razem ograniczony do minimum.

Dodatkowym atutem jest bardzo szeroki wybór miejsc do podróży, Polska ma dużą bazę kempingów, biwaków a także sporo miejsc, gdzie można stacjonować "na dziko". Dlatego, kiedy tylko zostaną zniesione lub poluzowane przepisy zakazujące przemieszczania się, otwiera się przed nami cała masa możliwości na wypoczynek. 

Warto z tego skorzystać, a więcej informacji o samej akcji, znajdą Państwo na dedykowanej stronie www: https://bezpieczniejszewakacje.pl/