Organizator:

Spotkanie autorskie z Mikołajem Gospodarkiem na CSP 2020

Podziel się

Mikołaj Gospodarek, czyli autor znakomitej książki/przewodnika „Polska na czterech kółkach”, będzie gościem oraz wystawcą na Caravans Salon Poland 2020. W swoim wystąpieniu pokaże, jak piękna i warta odkrywania jest Polska za pomocą samochodu czy kampera.

Fotograf, pisarz, pejzażysta i podróżnik

Mikołaj Gospodarek jest przede wszystkim fotografem-pejzażystą, ale również zawziętym podróżnikiem i uważnym obserwatorem, który ostatnio sporo podróżuje samochodami i kamperami. Współpracuje z największą i najstarszą niemiecką agencją fotograficzną Mauritius Images. Od 2011 roku stale współpracuje też z miesięcznikiem Poznaj Świat. W 2016 roku podjął się prowadzenia projektu Slow Road na zlecenie Mazda Polska. Od lat prowadzi również stronę, na której opisuje i pokazuje miejsca, które odwiedza.

Adres strony Mikołaja to: https://www.gospodarek.pl/ 

Na Caravans Salon Poland 2020 przygotuje wystąpienie oraz spotkanie autorskie, a na jego stoisku będzie można nabyć jedną z jego książek.

Polska na czterech kółkach – najnowszy projekt idealny dla caravaningowców

Mikołaj ma już na swoim koncie 3 autorskie książki, a każda z nich opowiada o Polsce i jej urokach. Najnowsza, czyli „Polska na czterech kółkach”, to przygotowana we współpracy z marką Volkswagen, opowiada o tym jak można zwiedzać Polskę samochodem lub kamperem.

Jest to pozycja idealna dla wszystkich, którzy chcą poznać piękno naszego kraju z perspektywy turysty samochodowego. Kamper jest rozwiązaniem idealnym, bo daje ogromną swobodę w podróży, ale także wszyscy zmotoryzowani korzystając z 22 opisanych tras będą mogli przeżyć niezwykłe przygody i zobaczyć coś ciekawego. Każda trasa zawiera opis najciekawszych miejsc i specjalnie przygotowaną mapkę. Wisienką na torcie dla podróżujących kamperami jest aktualny spis campingów i pól namiotowych w Polsce z podziałem na poszczególne regiony.

 

Co Mikołaj mówi o fotografowaniu?

W fotografii cenię każdy moment na otwartej przestrzeni. Najchętniej fotografuję w górach - kocham od lat Dolomity! Urzeka mnie jednak również płaskie jak stół Podlasie czy połączenie gór i morza na Lofotach. Nigdy nie zamknąłem i nie ograniczyłem się w poszukiwaniach. Moim celem było i jest opisywanie świata obrazami. W tych małych ramach zamykam wielki świat pozostawiając w nich na zawsze cząstkę siebie i tego, co moje oczy widziały...Od samego początku fotografuję sprzętem marki Canon. Rozpocząłem od modelu 5D i tak już przez lata pozostało - przeszedłem przez model 5D Mark II, do 5D Mark III, którym obecnie fotografuję. Korzystam również z Canona 6D i kamer GoPro. Podczas fotografowania w używam filtrów marki Lee, a sprzęt transportuję głównie w plecakach i torbach firmy LowePro. Przez lata korzystałem ze statywów Velbon, a 3 lata temu zdecydowałem się na Manfrotto i tak już chyba zostanie...