KUP BILET NA NAJWIĘKSZE TARGI CARAVANINGOWE W POLSCE !!! 🚐🚚 DOSTĘPNE NA TOBILET.PL 🚐🚚  

Organizator:

Startuje Europa Rally 2022 we włoskim Larino

Podziel się

W dniach 2-6 czerwca we włoskim średniowiecznym miasteczku Larino w regionie Molise odbywa się 59 edycja Europa Rally, największego na kontynencie międzynarodowego zlotu miłośników caravaningu.

Zlot z historią

Międzynarodowe zloty z cyklu Europa Rally odbywają się już od 1961 roku kiedy to w miejscowości Remich w Luksenburgu odbyła się pierwsza edycja. Później zlot gościły najczęściej Niemcy, Francja, Belgia czy Holandia. Wraz z rozwojem caravaningu i wzrostem rynku, również inne państwa dołączały do inicjatywy i tak, mieliśmy na przykład zlot w Czechach w 1995 roku czy też w Słowacji w 1998. Polska już trzy razy była gospodarzem Europa Rally: w 1992, 2008 oraz w 2015 w Świdnicy. Również rok 2023 będzie należał do nas, bo 60 edycja odbędzie się w Krakowie! 

ilość ekip uczestniczących w zlotach Europa Rally bywała bardzo rożna, np. w roku 1975 w Mannheim zameldowało się 1059 jednostek! Zazwyczaj jednak liczba wahała się od 400 do 700, a w ostatniej dekadzie jest to pomiędzy 300 a 500 ekip. 

Tym razem środkowe Włochy

Organizatorem tegorocznej edycji Europa Rally jest Włoski Camper Club Universo, a miejscem zlotu została urokliwa miejscowość ze średniowiecznym rodowodem - Larino w regionie Molise. 

Na uczestników zlotu czeka bogaty program zarówno zwiedzania regionu, które ma na celu odkrycie bogactwa tego regionu Włoch, jak również występów artystycznych, rozrywki i imprezy towarzyszące. Nie zabraknie też np. parady uczestników z flagami państw, które reprezentują i ceremonii otwarcia zlotu!

Polska reprezentacja

PZM, który jest organizatorem przyszłorocznego Europa Rally w Krakowie, jest również organizatorem i przewodnikiem tegorocznej eskapady Polskich ekip na zlot w Larino. Dzięki temu kamperowcy z polski będą mogli np. odbyć wycieczkę z polskim przewodnikiem oraz wspólnie reprezentować nasz kraj na tej międzynarodowej imprezie. 

Więcej szczegółów pod LINKIEM

Wśród polskich ekip na tegoroczne Europa Rally oprócz przedstawicieli PZM i osób prywatnych nie zabrakło też ekip naszych wystawców np. Elcamp'u, Warszawskiego Centrum Caravaningowego, Buerstnera, Polski Caravaning czy też Globe-Traveller