Organizator:

Udany debiut w Warszawie! Pierwsza edycja WCF przechodzi do historii.

Podziel się

Nowa inicjatywa Grupy MTP i Stowarzyszenia Polska Grupa Caravaningowa czyli Warsaw Caravaning Festival ma za sobą pierwszą edycję. Targi, zlot, wyścigi konne i wiele innych atrakcji caravaningowych i jeździeckich przyciągnęły dużą liczbę zwiedzających a aura sprzyjała festivalowemu i piknikowemu charakterowi imprezy na Służewcu.

Ten weekend należał do kamperów, przyczep i entuzjastów caravaningu i zlotowiczów. Stolicę opanowały tłumy miłośników odkrywania świata. Pierwsza edycja Warsaw Caravaning Festival za nami. Tor Wyścigów Konnych Służewiec odwiedziły tłumy osób zainteresowanych karawaningiem.

Warsaw Caravaning Festival - podsumowanie

Wymarzony debiut

Chyba trudno o lepszy start nowego formatu imprezy, jakim jest Warsaw Caravaning Festival. Od samego rana na teren Służewca napływali zwiedzający, by zapoznać się z ofertami wystawców. Nowoczesne kampery, pojemne przyczepy i rozmaite rozwiązania ułatwiające aktywne podróżowanie - to główne propozycje, z jakimi przyjechały na te targi firmy z całej Polski. Kilka tysięcy osób, które przez dwa dni odwiedziły tę imprezę, zdecydowanie miało co oglądać, o co pytać i co podziwiać.

Wizytówki i portfele poszły w ruch!

Jak targi, to oczywiście handel. W jednym miejscu można było zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu firm sprzedających najpopularniejsze marki kamperów i przyczep campingowych a na ekspozycji zobaczyliśmy grubo ponad setkę pojazdów, w większości najnowszych. Na stoiskach specjaliści opowiadali o funkcjonalnościach poszczególnych modeli. To doskonała okazja, by wypytać o wszystkie aspekty tego typu podróżowania, elementy, na które należy zwracać uwagę i udogodnienia z jakich można korzystać. Wystawcy z uśmiechami kończyli pracę, bo wielu z nich sprzedało niejeden pojazd. Wizytówki od rana krążyły z rąk do rąk. Z pewnością kolejne zakupowe decyzje zapadną jeszcze w kolejnych tygodniach. Dopełnieniem oferty sprzedażowej była giełda używanych kamperów, która również cieszyła się sporym zainteresowaniem. 

Wynajmij i wypróbuj

By zacząć swoją przygodę z caravaningiem nie trzeba od razu inwestować w nowy czy używany kamper. Wśród wystawców pojawiły się również firmy oferujące wynajem. To świetny sposób, aby sprawdzić, czy ten rodzaj podróżowania nam odpowiada. Na wystawie pojawił się pełen przekrój pojazdów - od najmniejszych przyczep, podstawowych kamperów, po wielkie wozy, do których zmieści się nawet samochód. Zarówno osoby podróżujące solo czy w prze, jak i rodziny z dziećmi, znalazły coś dla siebie. Planując więc wakacje, wiele osób z pewnością tym razem zdecyduje się na kamper. 

targi kamperów Warszawa

Niezwykły klimat

W sobotę wieczorem dla zlotowiczów i wystawców odbyła się plenerowa biesiada. Wiszące na drzewach lampki, otoczenie zieleni i toru wyścigów konnych oraz zespół na scenie - to był absolutnie wyjątkowy wieczór. Uczestnicy pokazali, że społeczność kamperowców potrafi się bawić i integrować. Kilkadziesiąt załóg zlotowiczów zgodnie powtarzało, że panujący klimat był niepowtarzalny. Taka właśnie intencja przyświecała organizatorom - by nie były to wyłącznie targi, a wielkie święto caravaningu. 

Branża wciąż się rozwija

Ten weekend pokazał, że branża caravaningu cały czas ma się świetnie. Nie brakowało zainteresowanych, pytających i kupujących. To najlepszy dowód na to, że tendencja wzrostowa wciąż się utrzymuje. Raczej nie jest to chwilowa moda, wywołana pandemią. Warsaw Caravaning Festival pokazał, że jest to styl życia bliski sercom coraz większej rzeszy osób. 

Do zobaczenia u nas w Poznaniu!

Na kolejne emocje związane z caravaningiem nie trzeba na szczęście czekać do kolejnego roku. W październiku, na zakończenie sezonu, odbędą się tradycyjnie nasze, największe targi kamperów w Polsce. Już teraz zapraszamy na Caravans Salon do Poznania - 21-23.10.2022.

A tam? Przygotujemy dla Was: Najnowsze modele, ponad 400 pojazdów na ekspozycji w 5 pawilonach o łącznej powierzchni niemal 40 000 m2. Strefy Specjalne Retro i Vanlife. Goście, podróżnicy i influencerzy i Zlot Caravaningowy. Zatem nie żegnamy się, a raczej mówimy do zobaczenia!

>>>CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ W CARAVANS SALON<<<