KUP BILET NA NAJWIĘKSZE TARGI CARAVANINGOWE W POLSCE !!! 🚐🚚 DOSTĘPNE NA TOBILET.PL 🚐🚚  

Organizator:

Zlot caravaningowy z całej Europy już za kilka dni w Krakowie

Podziel się

W dniach 25-29 maja b.r. na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się  60. jubileuszowy zlot caravaningowy EUROPA RALLY 2023.  Organizatorzy spodziewają się setek kamperów w ramach corocznego spotkania miłośników caravaningowego stylu życia z całej Europy.

Komitet Europa Rally to stowarzyszenie, które powstało w 1961 roku, zrzeszające turystów caravaningowych z całego kontynentu. Co roku organizuje zlot w jednym z europejskich miast. Celem akcji jest nawiązywanie przyjaźni między turystami, poznawanie kultury i tradycji poszczególnych regionów.

Z wielkim zainteresowaniem i życzliwością przyjąłem informacje o wytypowaniu przez Komitet Europejski „Europa Rally” Krakowa na jubileuszowy Zlot - przekazał Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.  Jest to dla naszego miasta ogromne wyróżnienie, ale również duże wyzwanie. Jestem przekonany, że Kraków będzie godnym miejscem na realizację tego przedsięwzięcia.

Oprócz wakacyjnej atmosfery, która zawsze panuje podczas tego typu wydarzeń, tradycją Europa Rally jest również poznawanie regionu, gdzie organizowany jest zlot. Podczas tegorocznej edycji przewidziane jest dla uczestników oprócz tradycyjnej wycieczki po Krakowie także zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce, rejs statkiem do Tyńca oraz spływ tratwami Dunajcem. Wydarzenie zainicjuje wielka Parada Narodów, w której udział biorą wszyscy uczestnicy zlotu. Podczas 5-dniowego spotkania caravaningowcy z całej Europy oprócz zwiedzania i wspólnego spędzania czasu, będą mieli okazję spróbować lokalnych specjałów, podczas specjalnie przygotowanego Jarmarku Produktów Regionalnych. Zaplanowane są też koncerty i różnorodne warsztaty. Dodatkowo na terenie zlotu zorganizowana zostanie wystawa kamperów i przyczep campingowych polskich producentów i dealerów, stoiska z akcesoriami caravaningowymi i sportowymi.  Wszystkie wydarzenia towarzyszące zlotowi będą dostępne także dla mieszkańców miasta.

Siedziba dawnego lotniska wojskowego Rakowice-Czyżyny jest obecnie największym zbiorem eksponatów lotniczych w całej Polsce. Na czas zlotu, a na powierzchni kilku hektarów będzie tam zapewnione miejsce na kilkaset pojazdów campingowych.

W uroczystym otwarciu zlotu udział weźmie także Prezydent Międzynarodowej Federacji Campingu i Caravaningu (FICC) - João ALVES PEREIRA oraz Prezydent EUROPA RALLY – Kees Splint.

Organizatorem zlotu jest Polski Związek Motorowy, a patronat nad imprezą objęli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki - Andrzej Gut-Mostowy, Marszałek Województwa Małopolskiego - Witold Kozłowski oraz Prezydent Miasta Krakowa - Jacek Majchrowski . W pomoc przy organizacji zlotu zaangażowane są także wydziały Urzędu Marszałkowskiego oraz Miasta Krakowa, jak również Małopolska Organizacja Turystyczna.

Więcej szczegółów na temat zlotu można znaleźć na https://www.facebook.com/europarally2023

oraz www.europarally2023.com

Kontakt:  Dariusz Jajko - Wiceprezes Zarządu Głównego PZM – t. 602 364 225, dariusz.jajko@pzm.pl

Piotr Pelka - Komandor Zlotu EUROPA RALLY – członek Głównej Komisji Caravaningu PZM – t. 500 014 850, europarally2023@pzm.pl