GOŚĆIE TARGÓW

BLOGERZY: PODRÓŻOVANIE ORAZ FOXES IN EDEN GOŚĆMI SPECJALNYMI TARGÓW CARAVANS SALON POLAND 2021 | BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY |  

Organizator:

Goście i prelegenci

02.09.2020 14:13:44

Podziel się

Caravans Salon Poland to również doskonała okazja do spotkania i posłuchania ciekawych gości. Co roku zaproszeni blogerzy, podróżnicy, Youtuberzy czy dziennikarze branżowi, opowiadają o swoich doświadczeniach i przygodach w specjalnej strefie z prelekcjami i spotkaniami autorskimi. W 2021 roku wspólna scena z targami Tour Salon, pozwala na zaproszenie różnorodnych gości związanych z podróżowaniem.

Goście i prelegenci Caravans Salon i Tour Salon 2021

PODRÓŻOVANIE - youtuberzy i van life'rzy

PodróżoVanie to inspirujący projekt Kasi i Łukasza, którzy postawili wszystko na jedną kartę - porzucili dotychczasowe wielkomiejskie życie, by realizować swoje marzenia o podróżowaniu i wolności.

Samodzielnie przerobili busa na kampera, w którym od ponad trzech lat żyją i podróżują, dzieląc się swoją przygodą z innymi poprzez popularny kanał na YouTubie oraz Instagramie.

Jako największy polskojęzyczny kanał o van life, nieustannie inspirują i zachęcają do sięgnięcia po swoje marzenia. Na swoim kanale pokazują jak zorganizować życie w vanie oraz przedstawiają sylwetki pozostałych van lifer'ów z Polski

Strona internetowa Kasi i Łukasza: https://podrozovanie.pl/ 

FOXES IN EDEN - youtuberzy i van life'rzy

Zosia i Kuba, czyli Foxes in Eden – potocznie zwani „lisami”.

Kilka lat temu wybrali się w pierwszą, wspólną podróż po Kalifornii. Wypożyczyli samochód osobowy, rozłożyli tylne siedzenia, wrzucili na nie dmuchany materac i na trzy tygodnie oraz jakieś 6000 km, te cztery kółka stały się ich domem. Życie w drodze tak im się spodobało, że podobny wyczyn powtórzyli jeszcze trzy razy (dwa po Stanach – oczywiście na innych trasach – i trzeci raz po Polsce).

Tak narodził się pomysł, aby zbudować własny dom na kółkach. Nie czekając długo, na początku 2019 roku, przystąpili do dzieła. Kupili niebieski blaszak i po ośmiu miesiącach pracy… Dream came blue!

W październiku 2019 r. zostawili swoje stacjonarne mieszkanie i wprowadzili się do nieco mniejszego metrażu – 6m2. Od tego czasu spełniają swoje marzenie. Aktualnie zwiedzają Europie, poznając nowe miejsca i smaki – życia i nie tylko.

Swoją historią i codziennym życiem w drodze dzielą się na znanym i lubianym kanale YouTube - www.youtube.com/c/foxesineden i Instagramie - www.instagram.com/foxesineden

ŁUKASZ SUPERGAN - wspinacz i organizator wypraw górskich

Łukasz Supergan to organizator wypraw długodystansowych, wspinacz, autor, przewodnik, fotograf. Przeszedł ponad 20 000 km na szlakach Europy, Azji i Ameryki Pn. Ma na koncie pierwsze samotne przejście Łuku Karpat, trawers Alp i Pirenejów, pionierskie przejście irańskich gór Zagros, letni i zimowy trawers Islandii. Spędził 3 lata w Azji i na Biskim Wschodzie. W 2021 przeszedł zimą całość gór Polski. Autor ok. 200 artykułów i 4 książek, w tym pierwszego polskiego przewodnika po długodystansowych szlakach naszego kraju.

Podczas tegorocznej edycji TOUR SALON i CARAVANS SALON 2021 opowie o swoim zimowym przejściu górami Polski - podróży, która trwała 49 dni i której dystans wyniósł 1096 km.

PARAGAON Z PODRÓŻY - Bartek Szaro - podróżnik/bloger

Bartek Szaro (ur. 1990 r.) to podróżnik, twórca internetowy. Od ponad dekady pisze o podróżowaniu na własną rękę na www.paragonzpodrozy.pl. Nie liczy odwiedzonych krajów, ale dobrze pamięta, że wszędzie bardzo mu się podobało. Uwielbia pisać o tanim podróżowaniu. Interesuje się turystyką zrównoważoną.

Podczas TOUR SALON i CARAVANS SALON 2021 opowie o efektach pierwszej części projektu "50 rzek", którego celem jest przepłynięcie i opisanie 50 najciekawszych odcinków na polskich rzekach w zgodzie z duchem zrównoważonego rozwoju turystyki.

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się:

  • jakie są polskie rzeki?
  • czym różni się spływ Bugiem granicznym od spływu Białą Przemszą?
  • dlaczego spływy kajakowe są lepsze niż wycieczki w góry?
  • jak zaplanować idealny, jednodniowy spływ? 
  • i czym, u licha, są kajaki pneumatyczne?

Przenieśmy się wspólnie w świat wodnej polski.

Więcej informacji o podróżach Bartka: www.paragozpodrozy.pl.

 

Zobacz kto odwiedził nas w poprzedniej edycji. Goście i prelegenci Caravans Salon 2020:

 

RADOSŁAW NAWROT - dziennikarz i publicysta

Redaktor Radosław Nawrot, związany na stałe z poznańska redakcją Gazety Wyborczej oraz radiem „Afera”, jest znany przede wszystkim z rubryk sportowych, ale równie często pisze o tematyce przyrodniczej czy filmowej.

To nie tylko wszechstronny dziennikarz, ale również autor książek. Najbardziej znana jest fabularyzowana biografia Mirosława Okońskiego, legendy Lecha Poznań, pt. „Okoń”. Na swoim koncie ma również głośną powieść „Szachownica” o powstaniu wielkopolskim.

Z zamiłowania Radosław Nawrot jest podróżnikiem i to właśnie o podróży jest jego najnowsza książka, o której opowie podczas spotkania na Caravan Salon.

„Australia no worries!” to opowieść o podróży po Tasmanii i Australii pełna anegdot, w której przewodnikami są lokalne zwierzęta i to ich śladem podąża autor. Podczas podróży zatrzymywał się również na Australijskich kempingach, o czym na pewno opowie podczas spotkania.

Strona Facebooku Radosława Nawrota: https://www.facebook.com/profile.php?id=100001177844552 

MIKOŁAJ GOSPODAREK - autor: "Polska na czterech kółkach"

Mikołaj Gospodarek, czyli autor znakomitej książki/przewodnika „Polska na czterech kółkach”, będzie gościem oraz wystawcą na Caravans Salon Poland 2020. W swoim wystąpieniu pokaże, jak piękna i warta odkrywania jest Polska za pomocą samochodu czy kampera.

Więcej... kliknij w zdjęcie

Strona gościa: Tutaj

 

KUBA BIELAK - Akademia Bezpiecznej Jazdy - dziennikarz

Dziennikarz znany z programu Jazda Polska w TVN Turbo. Współzałożyciel i zarządzający Akademią Bezpiecznej Jazdy w Warszawie. Ekspert z dziedziny bezpieczeństwa jazdy samochodem oraz metodyki treningu jazdy samochodem. Ma ogromne doświadczenie jako wykładowca i prelegent z dziedziny bezpieczeństwa jazdy.

 

Calluna Trip - Aga i Bartek oraz ich VW "Ogórek" 

Aga i Bartek, czyli autorzy bloga i vloga Calluna Trip, opowiedzą o tym, jak przejechać 48 letnim VW T2 „Ogórkiem” dookoła Ameryki Północnej. Dodatkowo ich niezwykły kamper, będzie do obejrzenia w naszej Strefie RETRO.

Więcej... kliknij w zdjęcie

Strona gości: Tutaj

 

Kamperem Po Świecie - Tomek i Paulina na pokładzie "Osiołka" 

Marzą o objechaniu świata starym kamperem, ale najpierw postanowili objechać nim całą Polskę. Tomek i Paulina, czyli autorzy bloga Kamperem Po Świecie, odwiedzą nam na Caravans Salon i opowiedzą o tym, jak zacząć podróżować starym kamperem.

Więcej... kliknij w zdjęcie

Strona gości: Tutaj

BUS LAPIDUS - Dominika i Max

Dominika i Max przemierzają świat na pokładzie Volkswagena T3, z 1981, który stał się ich nowym domem. O swojej przygodzie z busem i zamiłowaniu to pojazdów retro i swojej książce opowiedzą podczas Caravans Salon Poland w strefie wykładowej oraz na swoim stoisku w strefie RETRO.

Więcej... kliknij w zdjęcie

 

Polandscapes - Magda i Marcel

Polandscapes to realizacja pomysłu - marzenia Magdy i Marcela Dezorów, jak sami o tym mówią - jest to "filmowa podróż przez Polskę". Autorzy niezwykłego filmu dokumentalnego postanowili pokazać jak piękny jest nasz kraj, czego bardzo często nie dostrzegamy. Film realizowali mieszkając w wyremontowanym przez siebie kamperze. O swoim projekcie opowiedzą podczas Caravans Salon Poland na niedzielnym spotkaniu.

Więcej... kliknij w zdjęcie

Strona gości: Tutaj