Organizator:

Goście i prelegenci

Podziel się

Caravans Salon Poland to również doskonała okazja do spotkania i posłuchania ciekawych gości. Co roku zaproszeni blogerzy, podróżnicy, Youtuberzy czy dziennikarze branżowi, opowiadają o swoich doświadczeniach i przygodach w specjalnej strefie z prelekcjami i spotkaniami autorskimi. Wspólna scena z targami Tour Salon i Yacht Salon, pozwala na zaproszenie różnorodnych gości związanych z podróżowaniem.

Bilety Co, gdzie, kiedy Katalog Wystawców Gadżety Caravans Salon Poland

Goście i prelegenci Caravans Salon i Tour Salon 2022

PODRÓŻOVANIE - AMBASADORZY TARGÓW CARAVANS SALON

PodróżoVanie to inspirujący projekt Kasi i Łukasza, którzy postawili wszystko na jedną kartę - porzucili dotychczasowe wielkomiejskie życie, by realizować swoje marzenia o podróżowaniu i wolności.

Samodzielnie przerobili busa na kampera, w którym od ponad trzech lat żyją i podróżują, dzieląc się swoją przygodą z innymi poprzez popularny kanał na YouTubie oraz Instagramie.

Jako największy polskojęzyczny kanał o van life, nieustannie inspirują i zachęcają do sięgnięcia po swoje marzenia. Na swoim kanale pokazują jak zorganizować życie w vanie oraz przedstawiają sylwetki pozostałych van lifer'ów z Polski

Strona internetowa Kasi i Łukasza: https://podrozovanie.pl/ 

PODRÓŻOVANIE - pokaże ODNOWIONEGO LT'ka

Kasia i Łukasz po krótkiej przerwie w blogowaniu powrócą z nową siłą i w odnowionym LT'ku - swoim pierwszym vanie, którym odbyli większość podróży opisywanych na blogu i w książkach. 

Zapraszamy zatem, do spotkania z naszymi Ambasadorami w Pawilonie 4 w Strefie Vanlife i odwiedzenia ich stoiska gdzie można będzie pogadać, zrobić fotkę czy kupić książkę ich autorstwa.  Zapraszamy też na prelekcję/spotkanie PodróżoVania: Scena w Pawilonie 6 (dzień i godzina wkrótce)

>>>>WIĘCEJ INFORMACI O STREFIE VANLIFE<<<<

BUSEM PRZEZ ŚWIAT- na Scenie i w strefie Tour Salon 

Busem Przez Świat, czyli Karol, Ola i Gaja Lewandowscy –to zawodowi podróżnicy, youtuberzy, blogerzy i autorzy 9 bestsellerowych książek podróżniczych. Prekursorzy vanlife’u w Polsce. Nagrodzeni m.in. tytułami Blog Roku, Twórca Wideo Roku i Traveler National Geographic. Od kilkunastu lat podróżują po świecie starymi kolorowymi busami, którymi w sumie przejechali ponad 500.000 km. Podczas swoich podróży odwiedzili już ponad 60 państw na 5 kontynentach.

Podczas targów Caravans Salon i Tour Salon nasi goście spotkają się ze zwiedzającymi podczas prelekcji na Scenie Głównej w Pawilonie 6 – w sobotę.

Dodatkowo Karol i spółka będą mieli własne stoisko, również w Pawilonie, 6 na którym będzie można zdobyć autograf, kupić i podpisać jedną z ich bestsellerowych książek, zrobić sobie zdjęcie oraz oczywiście zobaczyć ich charakterystycznego kolorowego Busa.

Strona www: https://www.busemprzezswiat.pl/  

FOXES IN EDEN - youtuberzy i van life'rzy

Zosia, Kuba i Tosia czyli Foxes in Eden – potocznie zwani „liskami”.

Kilka lat temu wybrali się w pierwszą, wspólną podróż po Kalifornii. Wypożyczyli samochód osobowy, rozłożyli tylne siedzenia, wrzucili na nie dmuchany materac i na trzy tygodnie oraz jakieś 6000 km, te cztery kółka stały się ich domem. Życie w drodze tak im się spodobało, że podobny wyczyn powtórzyli jeszcze trzy razy (dwa po Stanach – oczywiście na innych trasach – i trzeci raz po Polsce).

Tak narodził się pomysł, aby zbudować własny dom na kółkach. Nie czekając długo, na początku 2019 roku, przystąpili do dzieła. Kupili niebieski blaszak i po ośmiu miesiącach pracy… Dream came blue!

W październiku 2019 r. zostawili swoje stacjonarne mieszkanie i wprowadzili się do nieco mniejszego metrażu – 6m2. Od tego czasu spełniają swoje marzenie. Aktualnie zwiedzają Europie, poznając nowe miejsca i smaki – życia i nie tylko.

Od niedawna do ekipy dołączyła Tosia, córeczka Zosi i Jakuba, od tej pory rodzina lisów dzieli się z widzami również doświadczeniem życia w kamperze z noworodkiem. 

Swoją historią i codziennym życiem w drodze dzielą się na znanym i lubianym kanale YouTube - www.youtube.com/c/foxesineden i Instagramie - www.instagram.com/foxesineden

Liski będą na Was czekać w Pawilonie 4 w Strefie Retro oraz podczas spotkania na Scenie Tragów w Pawilonie 6

 

>>>>ODWIEDŹ STREFĘ VANLIFE/HAND MADE<<<<

>>>>INFORMACJE O BILETACH NA TARGI<<<<

Zobacz kto odwiedził nas w poprzednich edycjach. Goście i prelegenci Caravans Salon 2020 i 2021:

BARTŁOMIEJ RYŚ - dziennikarz caravaningowy - Polski Caravaning

Bartłomiej Ryś, związany z „Polskim Caravaningiem” od 2017 roku. Prywatnie fan caravaningu i podróżowania - kamperem, przyczepą, z namiotem i na domki. Każdego roku pokonuje tysiące kilometrów po całej Europie prezentując nowinki ze świata kempingów i caravaningu. Największą popularność przyniósł mu kanał „Polski Caravaning” w serwisie YouTube.

Bartek w swojej karierze dziennikarza branżowego przygotował kilka tysięcy tekstów - zarówno do magazynu drukowanego jak i na portal internetowy. Objeździł kilkadziesiąt kamperów i przyczep kempingowych. To właśnie od jego materiałów video większość „świeżaków” rozpoczyna swoją przygodę z caravaningiem.

Na scenie opowie o zapleczu pracy dziennikarza caravaningowego. Jak wyglądają testy kamperów, czego boją się dealerzy, jak wygląda dwutygodniowa objazdówka po chorwackich kempingach? Czy rzeczywiście praca w caravaningu jest „urlopem przez 365 dni w roku”? Wystąpienie będzie, jak zawsze, w Bartka stylu - prawdziwe i szczerze „aż do bólu”.

 

ŁUKASZ SUPERGAN - wspinacz i organizator wypraw górskich

Łukasz Supergan to organizator wypraw długodystansowych, wspinacz, autor, przewodnik, fotograf. Przeszedł ponad 20 000 km na szlakach Europy, Azji i Ameryki Pn. Ma na koncie pierwsze samotne przejście Łuku Karpat, trawers Alp i Pirenejów, pionierskie przejście irańskich gór Zagros, letni i zimowy trawers Islandii. Spędził 3 lata w Azji i na Biskim Wschodzie. W 2021 przeszedł zimą całość gór Polski. Autor ok. 200 artykułów i 4 książek, w tym pierwszego polskiego przewodnika po długodystansowych szlakach naszego kraju.

Podczas tegorocznej edycji TOUR SALON i CARAVANS SALON 2021 opowie o swoim zimowym przejściu górami Polski - podróży, która trwała 49 dni i której dystans wyniósł 1096 km.

Calluna Trip - Aga i Bartek oraz ich VW "Ogórek" 

Aga i Bartek, czyli autorzy bloga i vloga Calluna Trip, opowiedzą o tym, jak przejechać 48 letnim VW T2 „Ogórkiem” dookoła Ameryki Północnej. W tym roku ich prelekcja skupi się na przygotowaniach do wyprawy i o życiu w drodze od strony bardziej technicznej niż turystycznej, ale oczywiście nie zabraknie zdjęć pięknych miejsc i anegdot z trasy

Więcej... kliknij w zdjęcie

Strona gości: Tutaj

PARAGAON Z PODRÓŻY - Bartek Szaro - podróżnik/bloger

Bartek Szaro (ur. 1990 r.) to podróżnik, twórca internetowy. Od ponad dekady pisze o podróżowaniu na własną rękę na www.paragonzpodrozy.pl. Nie liczy odwiedzonych krajów, ale dobrze pamięta, że wszędzie bardzo mu się podobało. Uwielbia pisać o tanim podróżowaniu. Interesuje się turystyką zrównoważoną.

Podczas TOUR SALON i CARAVANS SALON 2021 opowie o efektach pierwszej części projektu "50 rzek", którego celem jest przepłynięcie i opisanie 50 najciekawszych odcinków na polskich rzekach w zgodzie z duchem zrównoważonego rozwoju turystyki.

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się:

  • jakie są polskie rzeki?
  • czym różni się spływ Bugiem granicznym od spływu Białą Przemszą?
  • dlaczego spływy kajakowe są lepsze niż wycieczki w góry?
  • jak zaplanować idealny, jednodniowy spływ? 
  • i czym, u licha, są kajaki pneumatyczne?

Przenieśmy się wspólnie w świat wodnej polski.

Więcej informacji o podróżach Bartka: www.paragozpodrozy.pl.

 

RADOSŁAW NAWROT - dziennikarz i publicysta

Redaktor Radosław Nawrot, związany na stałe z poznańska redakcją Gazety Wyborczej oraz radiem „Afera”, jest znany przede wszystkim z rubryk sportowych, ale równie często pisze o tematyce przyrodniczej czy filmowej.

To nie tylko wszechstronny dziennikarz, ale również autor książek. Najbardziej znana jest fabularyzowana biografia Mirosława Okońskiego, legendy Lecha Poznań, pt. „Okoń”. Na swoim koncie ma również głośną powieść „Szachownica” o powstaniu wielkopolskim.

Z zamiłowania Radosław Nawrot jest podróżnikiem i to właśnie o podróży jest jego najnowsza książka, o której opowie podczas spotkania na Caravan Salon.

„Australia no worries!” to opowieść o podróży po Tasmanii i Australii pełna anegdot, w której przewodnikami są lokalne zwierzęta i to ich śladem podąża autor. Podczas podróży zatrzymywał się również na Australijskich kempingach, o czym na pewno opowie podczas spotkania.

Strona Facebooku Radosława Nawrota: https://www.facebook.com/profile.php?id=100001177844552 

MIKOŁAJ GOSPODAREK - autor: "Polska na czterech kółkach"

Mikołaj Gospodarek, czyli autor znakomitej książki/przewodnika „Polska na czterech kółkach”, będzie gościem oraz wystawcą na Caravans Salon Poland 2020. W swoim wystąpieniu pokaże, jak piękna i warta odkrywania jest Polska za pomocą samochodu czy kampera.

Więcej... kliknij w zdjęcie

Strona gościa: Tutaj

 

KUBA BIELAK - Akademia Bezpiecznej Jazdy - dziennikarz

Dziennikarz znany z programu Jazda Polska w TVN Turbo. Współzałożyciel i zarządzający Akademią Bezpiecznej Jazdy w Warszawie. Ekspert z dziedziny bezpieczeństwa jazdy samochodem oraz metodyki treningu jazdy samochodem. Ma ogromne doświadczenie jako wykładowca i prelegent z dziedziny bezpieczeństwa jazdy.

Kamperem Po Świecie - Tomek i Paulina na pokładzie "Osiołka" 

Marzą o objechaniu świata starym kamperem, ale najpierw postanowili objechać nim całą Polskę. Tomek i Paulina, czyli autorzy bloga Kamperem Po Świecie, odwiedzą nam na Caravans Salon i opowiedzą o tym, jak zacząć podróżować starym kamperem.

Więcej... kliknij w zdjęcie

Strona gości: Tutaj

BUS LAPIDUS - Dominika i Max

Dominika i Max przemierzają świat na pokładzie Volkswagena T3, z 1981, który stał się ich nowym domem. O swojej przygodzie z busem i zamiłowaniu to pojazdów retro i swojej książce opowiedzą podczas Caravans Salon Poland w strefie wykładowej oraz na swoim stoisku w strefie RETRO.

Więcej... kliknij w zdjęcie

 

Polandscapes - Magda i Marcel

Polandscapes to realizacja pomysłu - marzenia Magdy i Marcela Dezorów, jak sami o tym mówią - jest to "filmowa podróż przez Polskę". Autorzy niezwykłego filmu dokumentalnego postanowili pokazać jak piękny jest nasz kraj, czego bardzo często nie dostrzegamy. Film realizowali mieszkając w wyremontowanym przez siebie kamperze. O swoim projekcie opowiedzą podczas Caravans Salon Poland na niedzielnym spotkaniu.

Więcej... kliknij w zdjęcie

Strona gości: Tutaj