Organizator:

Książkowe inspiracje od vanliferów na Caravans Salon Poland

Podziel się

Tragi caravaningowe w Poznaniu to nie tylko okazja do podziwiania setek kamperów i przyczep oraz spotkania swoich ulubionych vanliferów w Strefie Vanlife i na Scenie. Podczas Caravans Salon Poland mamy też niezwykłą okazję do zabrania ze sobą do domu inspiracji w postaci książek o tematyce Vanlife i podróżniczej, napisanych przez gości targów. Oto krótki przegląd książkowych inspiracji od kamperowych twórców, które znajdziemy na targach.

Bilety Katalog Wystawców Strefa Vanlife

Książka podróżnicza to świetna podręczna inspiracja, ale też forma cennej pamiątki z targów. Zwłaszcza, gdy przed zakupem porozmawiamy z autorem czy zdobędziemy jego podpis/dedykację. Coraz więcej vanlife’owych podróżników wydaje swoje książki. Czasem są to poradniki i przewodniki z gotowymi trasami czy wyprawami a czasem osobiste wspomnienia i historie z drogi. Na targach w Poznaniu znajdziemy jedne i drugie.

PodróżoVanie i ich historia

Kasia i Łukasz, czyli PodróżoVanie to Ambasadorzy tegorocznych targów i jedni z najbardziej rozpoznawalnych vanliferów w Polsce. Spotkamy ich w Pawilonie 4 w Strefie Vanlife oraz na Scenie podczas sobotniej prelekcji, ale na targach będzie można nabyć ich książki, w których relacjonują swoje życie w stylu Vanlife od samego początku.  

Wielki Wóz

Wielki Wóz – (Audiobook) To zapis przygody z van life’m od podjęcia decyzji, przez budowę kampera i pierwsze pół roku podróży Vanlife. Kasia swoją historię opisuję szczerze i otwarcie, dzieli się emocjami i myślami, jakie towarzyszyły jej i Łukaszowi na każdym etapie. Zawarła w niej również wydarzenia, które nie były pokazane we vlogach. Całość ma formę powieści.

Droga

Podróż, która zmieniła wszystko… Książka Droga jest zapisem tej podróży. Autorka opisuje w niej jak wygląda życie w vanie od kuchni. Dzieli się swoimi uczuciami i przemyśleniami oraz poruszającymi opisami odwiedzanych krajów, napotkanych ludzi, przygód, ciekawostek podróżniczych i smaków, jakie doświadczyli w trakcie ich niekończącej się podróży. Nie jest to poradnik, nie znajdziesz tutaj instrukcji jak zbudować campervana. znajdziesz natomiast opis jak takie życie wygląda od tak zwanej kuchni.

Poradnik podróży samochodowych i van life’u

Książka powstała w wyniku połączenia doświadczeń podróżników Karola i Oli Lewandowskich z bloga Busem Przez Świat, którzy podróżują po świecie w swoim kolorowym busie od 10 lat oraz naszego Kasi i Łukasza Gawlas – van life’owego podejścia do mieszkania i podróżowania w kampervanie. Dowiesz się z niej o tym jak zorganizować podróż, co zabrać, na co zwrócić uwagę, ale również jak wybudować kampera! Jak przerobić małe auto osobowe w auto wyprawowe, jak z dostawczaka zrobić mobilne mieszkanie. Niezależnie czy wybierasz się na krótki wypad po Polsce, dłuższy objazd po Europie, czy wielomiesięczną podróż dookoła świata – w tym poradniku znajdziesz podpowiedzi, jak sprawić, żeby wyprawa była spełnieniem marzeń!

Busem przez Świat – historie i inspiracje od Karola i Oli

Wybór książek i przewodników autorstwa Karola i Oli Lewandowskich z Busem Przez Świat jest tak duży, że każdy znajdzie tu inspiracje dla siebie. Autorzy odwiedzili już ponad 50 państw na 5 kontynentach, więc tematyka ich publikacji przenosi nas w różne zakątki świata.

Na targach na ich stoisku w Strefie Tour Salon będzie można nabyć jedną z 10 wydanych przez nich publikacji. Na przykład:

Busem przez świat. Droga 66

Relacja prawie 3-miesięcznej podróży przez USA śladami kultowej Drogi 66. W poszukiwaniu tego, co z niej zostało, i ludzi, którzy pomimo jej upadku, dalej wierzą w jej legendę. Autorzy przemierzyli każdy kilometr tej słynnej drogi i zobaczyli prawdziwą amerykańską prowincję. Chcieli dowiedzieć się czy Ameryka, którą znamy z filmów jest prawdziwa i przekonać się na własnej skórze, czy Droga 66 już nie istnieje.

Poradnik “Jak zorganizować własną podróż do Gruzji?”

Z tą książką sam zorganizujesz podróż życia do Gruzji. Karol i Ola stworzyli ten poradnik wspólnie z Martyną i Magdą, ekspertkami od Gruzji, które od lat tam mieszkają i pracują w branży turystycznej. Całą swoją wiedzę zebrali w skondensowane kompendium w formie ponad 300-stronicowego poradnika, podzielonego na trzy części: Przed podróżą, w trakcie podróży i inspiracje. Ponadto w książce znajdziemy gotowe plany dwu- i czterotygodniowych podróży po Gruzji.

Busem przez świat. Turcja

Turcja z dzieckiem na dziko. Trzy miesiące, stary bus i ponad 10 tysięcy kilometrów przez drogi i bezdroża Turcji. Ta książka, to nie tylko relacja z naszej podróży. To także masa porad o tanim podróżowaniu i o podróżach z dzieckiem. A także źródło pięknych miejsc i ciekawostek o Turcji.

Busem Przez Świat. Australia za 8 dolarów

Szalona podróż kultowym busem! Cztery miesiące i 25 tysięcy kilometrów starym busem przez Australię. Członkowie ekipy BUSEM PRZEZ ŚWIAT przeżyli 50-stopniowe upały, stanęli oko w oko z krokodylami, psami dingo, kazuarami i dziesiątkami jadowitych węży oraz pająków. Nauczyli się rzucać bumerangiem i grać na didgeridoo, mieszkali w aborygeńskiej wiosce, przeżyli burzę piaskową i atak szarańczy. Poparzyły ich meduzy, wydobywali najdroższe kamienie świata, odwiedzili podziemne domy oraz jedli hamburgery z kangurów i krokodyli… Dzięki załodze busa pokochacie Australię taką, jaka jest naprawdę – dziką, nieujarzmioną i bardzo zaskakującą.

PodróŻyj, czyli podróż starym „Ogórkiem” przez Amerykę z Calluna Trip

Agnieszka i Bartosz Wrzoskowie oraz ich stary zielony Volkswagen „Ogórek” – Venera, to niezwykle inspirująca para podróżników. Swoim kamperem przejechali całą Amerykę oraz dotarli nim do Turcji, Gruzji i Iranu. Swoją podróż wzdłuż granic Ameryki Północnej i środkowej opisali w swojej pierwszej książce, którą będzie można kupić podczas targów.

PODRÓŻYJ Ogórkiem przez Amerykę

Rok życia w busie, 50 tysięcy kilometrów amerykańskich dróg – a czasem bezdroży. Aga i Bartek oraz Venera – ich dzielny, prawie 50-letni Volkswagen Transporter – przemierzyli Kanadę, Stany Zjednoczone i Meksyk, zajrzeli też do Gwatemali i Belize. Kąpali się w Wielkich Jeziorach, klaksonem płoszyli niedźwiedzie na Alasce, szukali złota w Jukonie i domku na prerii w Manitobie. W Meksyku zasłuchali się w szumie fal Pacyfiku, trzepocie milionów motylich skrzydeł i szepcie prastarych kamieni w ruinach miast Majów. A przez cały czas starali się si stłamsić w sobie wewnętrznego turystę i nauczyć się po prostu żyć drogą. Drogą, której – jak się przekonali – nie mierzy się w kilometrach, tylko w napotkanych na niej przyjaznych domach oraz otwartych sercach przypadkowo poznanych ludzi.

Zew północy, czyli podróże po Norwegii z NordsideBlog!

Aga i Daniel to nomadzi z północy. Norwegia to ich miejsce na ziemi a swoich czytelników chcą zabrać w podróż na Północ do krainy Fiordów, Trolli, Łosi, Łososi i Reniferów. W tym celu nie tylko prowadzą bloga i organizują wycieczki kamperowe, ale również wydają e-booki o Norwegii, jej kuchni i jej zwiedzaniu w rytmie Vanlife. Na targach w Poznaniu będzie doskonała okazja by ich poznać, porozmawiać i… zamówić ich e-booka:

Kamperem po Norwegii (ebook)

Planujesz wakacje w kamperze w Norwegii, ale zastanawiasz się, gdzie jechać i gdzie się zatrzymać? Dlatego: Aga i Daniel oddają w Twoje ręce gotową trasę przez najpiękniejsze miejsca w Norwegii, wraz z sprawdzonymi miejscówkami i kempingami. To trasa, którą osobiście przejechali, tak byś wiedział czego się spodziewać i nie ominął żadnej wartej zobaczenia atrakcji. To wartościowy poradnik, dzięki któremu nic nas nie zaskoczy w trakcie zwiedzania krainy Trolli i Fiordów.

To tylko część książek, poradników i inspiracji, które znajdziemy w Strefie Vanlife i ogólnie na targach Caravans Salon Poland w Poznaniu. Warto tu być i zainspirować się do dalszych podróży!

Widzimy się w Poznaniu, na Międzynarodowych Targach Poznańskich – 26-29 października 2023