Organizator:

Majowanie zagości na targach Caravans Salon Poland

Podziel się

Kolejnym gościem Strefy Vanlife podczas poznańskich targów Caravans Salon 2023 będą Patrycja i Andrzej znani jako Majowanie. Podróżują w stylu Vanlife już od 3 lat. Swoim Fiatem Ducato przejechali już ponad 100 tysięcy km zwiedzając niemal całą Europę. W swojej ostatniej podróży eksplorowali Skandynawię.

Strefa Vanlife Bilety O targach

Czasem trzeba wywrócić wszystko do góry nogami

Majowanie, czyli Patrycja i Andrzej oraz ich Majowóz to kolejny przykład na to, że marzenia się nie spełniają tylko trzeba je spełniać samemu. Już 3 lat żyją w stylu Vanlife, podróżując po Europie, ale zanim się do zaczęło musiał powstać jakiś plan.

O kiełkowaniu swojego marzenia o Vanlife mówią dziś tak:

„A gdyby tak wszystko rzucić i pojechać w nieznane...Od takich słów zaczęła się nasza przygoda z Vanlife. Pewnego czerwcowego popołudnia, zadecydowaliśmy o zmianie naszego życia, a w sumie o wywróceniu go do góry nogami. Postanowiliśmy rzucić pracę na etacie, sprzedać wszystkie zbędne rzeczy, kupić samochód dostawczy, przerobić go na kampera i ruszyć w trasę po Europie”

Myśl o takim stylu życia towarzyszyła im już od 9 lat, kiedy to często podróżowali samochodem osobowym z nimi zabudową kamperową. Pokochali ten biwakowy styl i wtedy zaczęli myśleć poważniej o kolejnym kroku – budowie domu na kołach i życia w nim.

Wybór samochodu i budowa kampera

Nasi bohaterowie mieszkali i pracowali, na co dzień poza granicami Polski, więc załatwienie wszystkich formalności związanych z wyprowadzką zajęło ich aż cztery miesiące. Od października 2020 zajęli się już przebudową Ducato, bo po długich poszukiwaniach samochodu wybór padł właśnie na Fiata Ducato, z niego miał powstać ich wymarzony dom na kołach.

Budowa trwała 3 miesiące. To nieco dłużej niż zakładali na początku, ale zaplanowanie wnętrza, zakup wszystkich potrzebnych rzeczy i utrudnienia, które wynikły w trakcie kolejnych etapów pracy sprawiały, że budowa się przedłużała. Okazało się, że zabudowa takiej małej powierzchni wcale nie jest taka prosta. Ale jak podkreślają nie ma rzeczy niemożliwych, kiedy spełniaj się swoje marzenia!

W końcu się udało, w styczniu 2021 roku, spakowali rzeczy, pożegnali się z rodziną i ruszyli w drogę.

 

Vanlife w stylu slow

Na swój pierwszy cel podróży wybrali Hiszpanie, chcąc spędzić zimę w trochę cieplejszym klimacie od tego, który panuje w Polsce. A później jak sami mówią:

„Zaczęło się nasze spokojne życie w Vanie, długie spacery po plaży, nieśpieszna poranna kawka, czasem zwiedzanie jakiegoś ciekawego miejsca, między to przeplatała się codzienna rutyna, gotowanie, sprzątanie, ogarnianie serwisu i szukanie kolejnych miejsc gdzie możemy zaparkować swój dom i cieszyć się nowym widokiem za oknem. To był właśnie ten moment, kiedy poczuliśmy, że było warto”

Początkowo Patrycja i Andrzej założyli sobie, że będą podróżować przez rok, bo na tyle oszacowali swoje oszczędności. Po roku podróży mieli wrócić do życia stacjonarnego. Jednak życie w Vanlife wciąga. Obecnie Majowanie jest w podróży już trzeci rok, zwiedzili praktycznie całą Europę i nieco więcej, przejechali swoim vanem-domem ponad 100tys km i nocowali w ponad 400 różnych miejscach. Codziennie cieszą się zmiennymi widokami za oknem i wolnością, którą daje takie życie... Życie poza ramami i schematami, które narzuca dzisiejszy świat. W swojej ostatniej podróży zwiedzali dokładniej Skandynawię, odwiedzili Nordkapp, Dolinę Muminków i Świętego Mikołaja a także... łowili kraby w Morzu Barentsa. Zdarzają im się przystanki na krótką chwilę w jednym miejscu, żeby podreperować swój budżet, po czym ruszają dalej w drogę.

 

„Jesteśmy szczęśliwi, że podjęliśmy taką a nie inną decyzję, że jesteśmy tu gdzie jesteśmy i spełniamy swoje marzenia”

 

Podczas targów Caravans Salon Poland w Poznaniu Patrycję, Andrzeja oraz ich Majowóz spotkacie w Strefie Vanlife w Pawilonie 4.

Zapraszamy od 26 do 29 października 2023 na Międzynarodowe targi Poznańskie

Link do kanału YT Majowanie: https://www.youtube.com/@majowanie/featured

Link do Instagrama Majowanie: https://www.instagram.com/majowanie/

 

>>>>>BILETY DO NABYCIA ONLINE: TUTAJ<<<<<