Organizator:

Oblicza Caravans Salon 1 - Kampervany i zabudowy kamperowe

Podziel się

Kampervany, zarówno seryjne od dużych i cenionych producentów, jak i te tworzone pod indywidualne preferencje kupujących, to najszybciej rozwijający się sektor produkcji kamperów. Co ważne, jest coraz więcej polskich firm produkujących mniejsze pojazdy kempingowe. Widać to również na targach Caravans Salon w Poznaniu, gdzie można spotkać dziesiątki producentów kampervanów, w tym wiele czołowych polskich firm. Wybór jest ogromny i odpowiada na bardzo zróżnicowane oczekiwania caravaningowców i vanliferów.

Bilety O targach Katalog Wystawców

Kampervan – subtelniejsze, mniejsze i bardziej mobilne oblicze caravaningu

Coraz częściej słyszymy, że trwałym trendem w caravaningu będzie miniaturyzacja i przechodzenie z tych tradycyjnych jednostek typu integra czy półintegra do pojazdów mniejszych – kampervanów. Taki trend widać na rynku, gdzie niemal każdy znaczący producent prezentuje swojego nowe modele mniejszych kamperów na bazie vanów i minivanów, jak również na targach, na których widzimy coraz więcej tego typu rozwiązań. Warto sprawdzić, czy kampervan to coś dla nas!  

Caravaning w Polsce i nie tylko, zyskuje swoich zwolenników wśród młodszych miłośników podróżowania, a Ci często chcą aby ich dom na kółkach był jak najbardziej uniwersalny, nawet kosztem mniejszej przestrzeni. Kampery na bazie vana czy minivana oraz zabudowy kamperowe rożnego typu „blaszaków” spełniają te oczekiwania. Takie pojazdy są mniejsze, zwrotniejsze, bardziej subtelne gdy jeździmy nimi na co dzień np. po mieście, a przy tym w dalszym ciągu są to pełnowartościowe kampery z wszelkimi ich udogodnieniami.

To właśnie producenci kampervanów muszą się wykazywać inwencją i wciąż wprowadzać nowe rozwiązania aranżacji małej przestrzeni, aby zmieścić na niej jak najwięcej udogodnień. Efekt tego widać na targach, gdzie możemy wybierać spośród dziesiątek modeli i układów oraz pomysłów na kuchnie, łazienki, prysznice, łóżka, przestrzeń bagażową i meble.

Polska specjalność i personalizacja

W przeciwieństwie do tradycyjnych kamperów, budową i aranżacją kampervanów zajmuje się z powodzeniem wiele polskich firm, które odnoszą w tym segmencie znaczące sukcesy. Nasi wystawcy tacy jak Wavecamper, Globe-Traveller czy Vannado sprzedają swoje kampery w wielu państwach Europy i nie tylko. Co roku na ekspozycji widać też nowe polskie firmy budujące kampery.

Wiele firm, tak jak wymieniowe wyżej Vannado czy Adventure Van Conversions, ma partnerskie podejście do klienta i gwarantuje duży stopień indywidualizacji projektów, dzięki czemu każdy zbudowany przez nich van odpowiada potrzebą zamawiającego i jest unikatowy.

Kultowe blaszaki w nowych odsłonach

Vany to również bogata tradycja, która sięga pierwszych modeli kultowych Volkswagenów serii T, popularnych „ogórków” czy kampervanów Westfalia. Dziś to już nie tylko marzenie hippisów, a nowe odsłony pojazdów Volkswagena jak choćby California/Grand California czy Westfalii z modelem Joker, są wysoko w rankingach sprzedaży kamperów.

Symbol vanlife’u

Kampervan to w końcu symbol stylu życia Vanlife. To również zobaczymy na targach, gdzie w Strefie Vanlife wszystkie zaproszone ekipy są posiadaczami właśnie kampervanów, często zbudowanych samodzielnie na bazie przysłowiowego blaszaka. Także osoby zainteresowane samodzielną budową znajdą na targach pełno inspiracji, porad, narzędzi i konkretnych usług, które pomogą w realizacji tego marzenia – od sugestii posiadaczy vanów, przez producentów technologii takich jak ogrzewanie, energia, elektronika czy zawieszenie, aż po gotowe zestawy mebli, łóżek i innych elementów wyposażenia.

Wybrani wystawcy produkujący i sprzedający kampervany i zabudowy