KUP BILET NA NAJWIĘKSZE TARGI CARAVANINGOWE W POLSCE !!! 🚐🚚 DOSTĘPNE NA TOBILET.PL 🚐🚚  

Organizator:

Udane rozpoczęcie sezonu caravaningowego

Podziel się

Dwa dni wypełnione kamperami i przyczepami campingowymi zapewnili w ten weekend organizatorzy Warsaw Caravaning Festival. Imprezę tłumnie odwiedzili fani podróży szukając ciekawych rozwiązań na ten sezon. A wszystko w pięknych okolicznościach Toru Wyścigów Konnych Służewiec.

Do kupienia, do wynajęcia, do zbudowania

Ta plenerowa impreza to połączenie targów, festiwalu i pikniku. Każdy, kto myśli o wyprawie z domem na kółkach, z pewnością odnalazł produkty i rozwiązania, które pomogą mu w podjęciu decyzji. Wśród wystawców pojawiły się m.in. takie firmy jak Grupa ElCamp, CarGo!, Hymer Poznań, ProCamp, Wadowscy, Vannado czy Polski Caravaning. 

 

Królowały kampery, od 2-osobowych do większych, rozmiarem bliskich autokarom. Zauważalna jest też rosnąca popularność vanów, których pojawia się na targach coraz więcej. Przykładowo Wavecamper zaprezentowało na swoim stoisku premierową wersję Renaulta Trafic Furgon z namiotem dachowym. Jeśli ktoś skłania się bardziej ku przyczepie - również miał z czego wybierać.

 

Pułapy cenowe pojazdów kształtowały się rozmaicie, choć nie ma co ukrywać, że nie jest to najtańsza forma podróżowania. Nie brakuje amatorów samodzielnego przerabiania większych aut na kampervany, stąd też obecność firm specjalizujących się w zabudowach. Praktyczne rozwiązania połączone z designerskim wyglądem zaprezentowało np. Vannado. 

 

Poza ofertami kupna, możliwe było skorzystanie z opcji wynajmu. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą na start inwestować dużych pieniędzy w pojazd. Za to testując caravaning w praktyce przez kilka-kilkanaście dni, mogą dowiedzieć się, czy ten styl podróżowania im odpowiada.

Ciekawe wywiady i rozmowy

Poza biznesową warstwą tej imprezy, dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa retro-kamperów oraz vanliferów. Osoby, które wiele osób obserwuje w Internecie, na żywo opowiadały o swoim życiu w drodze. Wśród nich byli m.in. The Big Five Family, Vincent Van i piesek Menel, White Wolf czy Terasfera. Na scenie goście opowiadali o swoich podróżach, przełomowych momentach życia, zwyczajach społecznych jakie poznawali na różnych szerokościach geograficznych. Nie zabrakło też praktycznych wskazówek dotyczących kwestii prawnych caravaningu oraz rekomendacji miejsc do biwakowania. 

Kolejne spotkanie jesienią w Poznaniu

Gołym okiem widać, że impreza Warsaw Caravaning Festival się rozwija. W porównaniu z ubiegłym rokiem ekspozycja była dużo bogatsza, bo wystawiło się aż 60 firm. Nie dziwią więc tłumy zwiedzających, które w sobotę i niedzielę spacerowały wzdłuż targowej alejki. 

 

Kolejna okazja by zapoznać się z nowościami z tej branży będzie w ostatni weekend października w Poznaniu. Już teraz warto sobie zapisać termin 26-29.10.2023, ponieważ Caravans Salon Poland to największa w Polsce impreza poświęcona caravaningowi.Ubiegłoroczna edycja pobiła wszelkie rekordy zarówno jeśli chodzi o frekwencję, jak i liczbę wystawców. To bez wątpienia kluczowy moment roku dla branży, a widząc to, co działo się w ten weekend w Warszawie, można spodziewać się tylko jeszcze ciekawszego wydarzenia. Więcej informacji o Caravans Salon Poland można znaleźć tutaj: https://caravanssalon.pl/

 

Caravans Salon