Organizator:

FAQ - Pytania i odpowiedzi

Podziel się

Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące targów Caravans Salon

Bilety Zlot Przystanek_targi Katalog Wystawców O targach

ODPOWIEDZI NA NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA DLA ZWIEDZAJĄCYCH CARAVANS SALON POLAND 2023

 

Dlaczego warto przyjechać na Caravans Salon Poland?

Caravans Salon Poland to jedna z kluczowych imprez branży caravaningowej w Polsce. Wywodzi się z Salonu Caravaningowego podczas Poznań Motor Show, gdzie zadebiutowała w 2012 roku. Od 2018 roku impreza zyskała drugi, jesienny termin i samodzielność.

Na Caravans Salon Poland 2023, można zobaczyć nowości i bestsellery wśród kamperów, przyczep kempingowych, sprzętu biwakowego i outdooru.

Rok 2022 to: większa ekspozycja niż w latach ubiegłych, 5 pawilonów wystawienniczych, niemal 40 000 m2 wystawy, dziesiątki premier i nowości na 2023, ponad 400 pojazdów na ekspozycji oraz blisko 200 czołowych marek.

Dodatkowo bilet na Caravans Salon pozwala na zwiedzenie ekspozycji targów: Tour Salon, które odbywają się równocześnie w Pawilonie 6 MTP oraz Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń.

Oprócz zwiedzenia ekspozycji nowych kamperów i przyczep, warto odwiedzić Pawilon 4 dedykowany naszym strefom specjalnym: RETRO oraz VANLIFE

 

Gdzie odbywają się targi Caravans Salon Poland 2022?

Targi Caravans Salon 2022, odbędą się na Terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w Pawilonach 3, 3a, 5, 5a, oraz 4 natomiast Zlot Caravaningowy Przystanek_targi na Placu Marka i w alejach pomiędzy pawilonami wystawienniczymi. Targi Tour Salon odbędą się również w Pawilonie 6.

Wejście na teren Caravans Salon/Tour Salon, oraz punkty obsługi klienta, będą zlokalizowane w Holu Wschodnim MTP – (duża przeszklona konstrukcja) vis a vis Mostu Dworcowego - Ulica Głogowska.

 

Jak dotrzeć na Targi do Pawilonów 3, 3a, 5, 5a, 6 i 4?

Dojazd samochodem:

Wjazd dla zwiedzających odbywa się na podziemny Parking PWK od ulicy Głogowskiej. Więcej o parkingu podziemnym na targach: https://parkingpwk.pl/pl/ 

Ogólnodostępne parkingi blisko targów znajdują się w Centrum Handlowym Avenida oraz na ulicy Matejki 63.

Dojazd komunikacją miejską:

Komunikacją miejską – należy wysiąść na przystanku tramwajowym – Most Dworcowy lub Dworzec Zachodni. I skierować się do Holu Wschodniego MTP.

Dojazd pociągiem:

PKP – osoby podróżujące pociągiem, po wyjściu z Dworca PKP, powinny kierować się na Most Dworcowy

 

Przyjdę pieszo, którędy mogę wejść na Caravans Salon Poland?

Wejście na teren targów możliwe jest tylko przez Hol Wschodni MTP vis a vis Mostu Dworcowego od ulicy Głogowskiej.

 

Jaka jest cena biletu na Caravans Salon 2022?

Bilety sprzedajemy online – do końca odbywania się targów. Podczas targów będzie możliwość zakupu biletów w kasach, ale w wyższych cenach. Szczegółowe informacje o cenach i rodzajach biletów znajdują się pod tym linkiem.

 

Czy muszę drukować bilet na Caravans Salon zakupiony online?

Nie jest to konieczne. Można wyświetlić bilet na ekranie urządzenia mobilnego (telefon). Jednak w przypadku starszych telefonów oraz tych z małym ekranem, zalecamy jednak wydruk biletu.

Mój bilet wygląda dziwnie, jak mogę sprawdzić czy jest ok?

Przede wszystkim nie pokazuj jego zdjęcia publicznie w internecie. To umożliwi innym osobom wydruk kodu kreskowego/QR, który upoważnia do wejścia na bramce. Możesz skontaktować się z nami najlepiej przez Facebooka Caravans Salon: https://www.facebook.com/CaravansSalon/

 

Czy mogę kupić bilety podczas trwania targów?

W trakcie trwania targów bilety będą dostępne online oraz w kasach w wejściu na targi.

Czy dzieci muszą płacić za bilet?

Dzieci do lat 6 włącznie nie płacą za bilet. Jednak darmową wejściówkę, dla dziecka, należy zakupić za 0 zł w systemie sprzedaży biletów (jest to jedna z opcji przy wyborze rodzaju biletu).

 

Czy honorowana jest Karta Dużej Rodziny?

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą kupić bilety na Caravans Salon 2022 w cenie 20 zł/osoba w systemie sprzedaży biletów. Bilety te są dostępne od września wyłącznie dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny (lokalne karty nie będą honorowane).

Kartę Dużej Rodziny należy posiadać ze sobą na targach, ponieważ przy wejściu posiadacz może być poproszony o jej okazanie w celu potwierdzenia, czy może korzystać z takiego biletu.

 

Czy są bilety ulgowe np. dla studentów lub emerytów?

Bilety ulgowe są sprzedawane dla dzieci i młodzieży do 12 rż włącznie oraz dla osób niepełnosprawnych (I stopień niepełnosprawności). Szczegółowe informacje o cenach i rodzajach biletów znajdziesz tutaj

 

Czy są bilety grupowe np. dla szkół?

Nie, nie ma biletów grupowych. Szczegółowe informacje o cenach i rodzajach biletów znajdziesz tutaj

 

Czy na jednym bilecie można wchodzić i wychodzić poza teren targów?

Nie, bilety sprzedawane na Caravans Salon 2022 są jednorazowego wejścia. W przypadku Karnetu jest to jedno wejście na każdy dzień targów. Opuszczając teren targów danego dnia nie ma możliwości powrotu na targi na tym samym bilecie.

 

Czy parking jest w cenie biletu czy trzeba zakupić bilet parkingowy?

Nie, bilety sprzedawane na Caravans Salon są tylko biletami wejścia na targi. Bilet/kartę parkingową należy zakupić osobno. Będą one dostępne na bramie wjazdowej - tylko na sobotę i niedzielę (w piątek niestety nie ma możliwości wjazdu na teren targów ze względu na kumulację imprez targowych).

Czy liczba biletów lub zwiedzających jest ograniczona?

Tak. Wynika to jedynie z przepisów bezpieczeństwa i ograniczonej powierzchni targowej.

 

Kupiłem bilet np. na piątek, ale chciałbym wejść w inny dzień, co mam zrobić?

Każdy bilet wejściowy, niezależnie od terminu kiedy został zakupiony, zadziała tylko raz w dzień wybrany przez zwiedzającego.

Karnet trzydniowy zadziała jeden raz w każdy dzień targów.

Czy można robić zdjęcia i wsiadać do samochodów?

Można robić zdjęcia, natomiast kwestia zwiedzania kamperów i przyczep, pozostaje w decyzji wystawców.

 

Czy na terenie targów mogę kupić coś do jedzenia?

Tak – zarówno obiad jak i przekąski, napoje i słodycze znajdziesz na terenie Targów. W Pawilonach 3, 5 i 6 zlokalizowane są kawiarnie MTPcafe i punkty MTP Bistro, w przypadku dobrej pogody również na terenie zewnętrznym znajdą się punkty gastonomiczne.

Zachęcamy też do korzystania z Restauracji Garden City na terenie MTP – Pawilon PCC.

 

Czy na terenie targów jest bankomat?

Na terenie targów można płacić bezgotówkowo (do czego zachęcamy) można też wypłacić gotówkę korzystając z funkcji cashback przy okazji dowolnych zakupów w punktach MTPcafe i MTPbistro. Maksymalny limit wypłacanej gotówki to 300 zł - karty VISA, 500 zł - karty MasterCard.
Bankomat zlokalizowany jest poza terenem targów przed Wejściem Wschodnim od strony Mostu Dworcowego /ulicy Głogowskiej.

 

Czy na teren targów można wejść z psem?

Nie, zgodnie z Regulaminem dla Zwiedzających psy oraz pozostałe zwierzęta nie zostaną wpuszczone na teren targów.

>>>>WIĘCEJ INFORMACJI O TARGACH<<<<