Organizator:

Strefa RETRO

Podziel się

Caravaning to długa historia, która miała wielu swoich bohaterów zaczynając od Volkswagena T1 "Ogórka" poprzez T3 Westfalia czy też nasze przyczepy N126 lub amerykańskie Airstream. Wiele kamperów i przyczep z ciekawą historią, wciąż przemierza świat i polskie drogi. Chcemy je do nas zaprosić i pokazać Wam historię na żywo!

Strefa Retro Caravaning

Caravaving ma tak długą historię, że doczekał się wielu legendarnych konstrukcji i rozwiązań. Warto wciąż je pokazywać i pielęgnować. Dlatego w edycji Caravans Salon 2020 stworzyliśmy dedykowaną wystawę: Strefę RETRO, którą z powodzeniem kontynuowaliśmy w edycji 2021, gdy Pawilon 4 MTP zamienił się w miejsce Stref Specjalnych - RETRO oraz HAND MADE/VANLIFE - więcej o niej >>>TUTAJ<<<.

Do jej współtworzenia zaprosiliśmy Grupę Camper Majstry oraz pasjonatów i właścicieli wyjątkowych kamperów i przyczep, z Ich pomocą możemy pokazać Państwu historię caravaningu na żywo oraz stworzyć klimatyczną strefę nawiązującą do wakacji na kempingu z lat 70 i 80. 

Również w trakcie V edycji naszych targów w 2022 roku, Strefa RETRO będzie ważnym punktem naszej ekspozycji!

Jak zgłosić swój pojazd do STREFY? 

Skontaktować się z Administratorem grupy CamperMajstry:

https://www.facebook.com/groups/1817720548508739 

Wystawcy STREFY RETRO 2021: 

Retro Caravans Salon, podobnie jak co roku jest współorganizowana z grupą CamperMajstry. Pawilon 4, który został przeznaczony na Strefy Specjalne, w tym Retro, zaskoczył nas wieloma unikatowymi pojazdami z lat 70/80/90 które zarówno w latach produkcji jak i dzisiaj wzbudzają ogromne emocje i przyciągają fanów motoryzacji i karawaningu.

Ponad 20 wyjątkowych pojazdów i niepowtarzalny klimat Retro

Na ekspozycji zobaczyliśmyy ponad 20 klasyków. Między innymi kultowe dzisiaj modele Hobby 600 budowane na bazie Fiata Ducato, zobaczyliśmy też najbardziej Europejski kamper znanej  Amerykańskiej marki Winnebago model LeSharo zbudowany na bazie Renault Trafic pierwszej generacji.
Poza tymi perełkami, obecne były pojazdy kempingowe w niemal każdej zabudowie z dostępnych w latach 80/90. Na wystawie znalazły się oryginalne ''blaszaki'' integry, alkowy, półintegry oraz....pojazdy własnej konstrukcji, jednak w duchu retro.

Dodatkowo pojawiło się kilka zabytkowych zestawów, czyli samochodów osobowych z przyczepkami, na przykład wyjątkowy Mini Morris z przyczepką namiotową GK100.  
W Strefie Retro nie mogło zabraknąć najbardziej rozpoznawanej legendy, czyli Volkswagena. Dużą atrakcją, dla fanów zabytkowych VW będzie oferta niemal wszystkich modeli Kamperów na bazie VW Ogórka, modeli T3 oraz VW LT 28. które, będą dostępne w wielu wersjach, bo nie tylko Westfalia produkowała na ich bazie swoje kampery.

 

BLUEVAN'69 

BlueVan’69 - VW T2a (tzw. Ogórek) wyprodukowany w 1969 roku, od początku miał duszę podróżnika. Po wyprodukowaniu pojechał do Szwecji i stamtąd wraz z poprzednimi właścicielami wyruszał na dalekie wycieczki po całej Europie. Został sprowadzony do Polski w 2017 roku. My przygarnęliśmy go jesienią 2018 roku i od razu pokochaliśmy. Niestety auto było w strasznym stanie, który nie pozwalał na podróżowanie, więc postanowiliśmy dać mu nowe życie. Teraz cieszmy się nim każdego dnia, wspólnie pokonując kolejne kilometry.

 

>>>>WIĘCEJ INFORMACJI O TARGACH<<<<

 

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ W STREFIE RETRO

Ewa Wrzeszcz