Organizator:

Strefa Vanlife

Podziel się

Zlokalizowana w Pawilonie nr. 4 MTP Strefa Vanlife, gdzie można zobaczyć kampery własnoręcznie zbudowane, przerobione, odrestaurowane czy zaaranżowane, przez właścicieli. To również miejsce, w którym spotkasz naszych gości ze sceny, vanliferów i influencerów, którzy mieszkają w swoich kamperach lub vanach i dzielą się relacjami ze swoich podróży.

 

VANLIFE - Strefa pełna inspiracji i okazji do spotkań 

Strefa Vanlife zlokalizowana razem ze Strefą Retro w Pawilonie 4 MTP to miejsce, w którym vanliferzy prezentują swoje mobilne domy (vany, kampervany i busy), które własnoręcznie zbudowali i żyją w nich na co dzień. Styl życia vanlife jest coraz popularniejszy a nasi goście propagują taki styl życia na swoich blogach, social mediach i kanałach YT. Opowiadają o swoich podróżach, inspirują i motywują do zmian w życiu na własnych przykładach.  

Podczas Caravans Salon Poland 2022 Strefa Vanlife cieszyła się wielkim zainteresowaniem a nasi goście byli wręcz rozchwytywani przez pasjonatów odwiedzających targi.

W edycji 2023, która odbędzie się już 26-29 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich planujemy powiększenie Strefy do 20 ekip! Dzięki temu najbardziej inspirujące i klimatyczne miejsce na targach, będzie jeszcze bardziej kolorowe i pełne życia i dobrych emocji. 

PIERWSZE EKIPY NA EDYCJĘ 2023 POZNAMY JUŻ NA POCZĄTKU SIERPNIA

KOGO ZOBACZYMY W STREFIE VANLIFE?

20 ekip, które zaprosimy do tegorocznej Strefy Vanlife to podróżnicy i twórcy znani w blogosferze czy mediach społecznościowych jako propagatorzy i ambasadorzy vanlife'u. Unikatowe i piękne samochody, niezwykłe opowieści o życiu w drodze i odwiedzonych krajach czy łączenie vanlife z innymi pasjami to te aspekty, które są dla nas najważniejsze przy wyborze ekip w strefie.

ZOBACZ KTO TWORZYŁ STREFĘ VANLIFE W 2022 ROKU

PODRÓŻOVANIE - AMBASADORZY TARGÓW

Kasia i Łukasz z projektu PodróżoVanie, to znani i lubiani ambasadorzy życia w stylu vanlife w Polsce. Ich kanał na YT oraz stronę internetową i Social Media śledzi w sumie ponad 100 000 pasjonatów caravaningu i vanlife'u. Kilka lat temu postawili wszystko na jedną kartę i przenieśli swoje życie do własnoręcznie wybudowane vana. Na pokładzie swojego nowego mobilnego domu przejechali niemal całą Europę, żyjąc w rytmie vanlife przez ponad 3 lata i inspirując do podobnych przygód tysiące innych osób. Owocem ich podróży są dwie wydane książki i dwa zbudowane vany.

Odwiedź PodróżoVanie

 

FOXES IN EDEN

Zosia i Kuba wraz z córeczką Tosią, tworzą rodzinę popularnych Lisków - Foxes in Eden. Ich kanał na Youtube, w którym relacjonują swoje vanlife'owe życie śledzi niemal 45 tysięcy fanów a drugie tyle regularnie śledzi ich Instagrama. Od 2019 roku większość czasu spędzają w wybudowanym przez siebie vane, którym odbyli już kilka europejskich wypraw. Na ich kanałach w social mediach można poznać blaski i cienie życia w drodze w domu na kółkach. Na targach spotkacie ich w Strefie Vanlife w Pawilonie 4 oraz na Scenie w trakcie ich sobotniego wystąpienia.

Odwiedź Lisy

AVANTURA CAMPERS

Amanda i Hubert z Avantura Campers, to nie tylko vanliferzy i posiadacze busa o wdzięcznej nazwie Palermo. To również zdolni projektanci i konstruktorzy, którzy pomagają innym vanliferom w spełnianiu ich marzeń o budowie własnego kampera. Ich najnowszy projekt "Cebulowóz" to prawdziwa perełka, która na pewno spodoba się znanej blogerce Traveling Onion, dla której został wykonany. Ekipa Avantura Campers będzie na Was czekać w Strefie Vanlife i chętnie podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem

Odwiedź Avanturę

VANDALVAN

Kasia i Rafał z VANDALVAN to pasjonaci i zdolni konstruktorzy, którzy stworzyli własnego vana i ruszyli w świat. Zdobyte podczas podróży doświadczenie wykorzystują teraz w dalszych projektach a także dzielą się swoim doświadczeniem na blogu. Podczas gdy sami nie korzystają ze swojego Vana, oferują do na wynajem innym spragnionym wrażeń podróżnikom.

Odwiedź Vandali

 

TRIPCIAK CREW

Ekipa Tripciak Crew ma już za sobą ponad 70 000 km i 36 odwiedzonych państw. Podróżują charakterystycznym pomarańczowo-niebieskim busikiem VW T3 przerobionym na kampera i zarażają dobrym humorem. Na targach Caravans Salon zobaczymy ich w Pawilonie 4 w Strefie Vanlife

 

LOVERLANDER

Kinga, autorka bloga Loverlander.com, podróżuje najmniejszą terenówką świata, czyli Suzuki Jimny, którego przerobiła na minikampera. Po ponad 6 latach doświadczeń w rajdach offroadowych, terenowych próbach w głębokim błocie, na trawersach i kilkukrotnym stawaniu na podium, zdecydowała, że te ciężkie przeprawy czas wzbogacić o wyprawy. Zjeździła wiele miejsc, m.in. północną Tajlandię, omijając utwardzone drogi i docierając do miejsc, których nie znajdzie się na pocztówkach z wakacji.

Odwiedź Kingę

 

TU I TAM WE DWOJE

Edyta i Krzysztof czyli Instagramowi - Tu i Tam we Dwoje. Zainspirowani własnymi podróżami i style życia vanlife, w 2020 roku sami wybudowali kampera i ruszyli nim w świat. Zimą tego roku wyruszyli campervanem w miesięcznego roadtripa po Stanach Zjednoczonych. Inspirują się kulturą, fotografią i śledząc podróże innych vanliferów.

Odwiedź naszych gości

GDZIE SŁOŃCE DLA NAS WSCHODZI

Gdzie Słońce dla nas wschodzi to Kasia i Łukasz, którzy swoją przygodę z podróżowaniem zaczęli od poznawania świata organizując road-tripy głównie samochodem osobowym po Europie i z plecakiem po świecie. W trakcie podróży samochodowych objechali już ponad 20 europejskich Państw i ciągle im mało. Podróże to ich motor napędowy, ich paliwo, ich endorfiny, po prostu ich pasja. I tą pasją starają się dzielić z otoczeniem i zarażać. A co daje niesamowitą wolność, swobodę i elastyczność w podróżowaniu? Oczywiście kamper! Dlatego w tym roku postanowili zrealizować swoje marzenie i do ich podróżniczej rodzinki dołączył Słoneczny Kamper #P3YOLO

Odwiedź naszych gości

ŻYCIE DOOKOŁA PODÓRÓŻY

Maja i Krzysiek, których Życie kręci się Dookoła Podróży. Kilka lat temu zamarzyła im się "podróż dookoła świata" i kiedy w 2020 roku zrezygnowali z pracy , nawet pandemia nie była w stanie ich zatrzymać. Rozpoczęli od studniowej podróży autostopem, by po powrocie i sześciomiesięcznej budowie, przesiąść się do własnego VanDomu. Charakterystycznym Mercedesem Vario ruszyli do Azji, gdzie niczego nie dało się przewidzieć, a dobór trasy zaskakiwał nawet każdego dnia. Pierwsza ponad roczna podróż za nimi, teraz czas na odpoczynek, pracę i przygotowanie się do kolejnej długiej drogi.

ODZWIEDŹ NASZYCH GOŚCI

TRIPIARZE

Tripiarze czyli Martyna i Maciek. W sierpniu rozpoczęli swoją podróż bez daty powrotu samodzielnie zbudowanym campervanem na bazie VW T4 zwanym Tripkiem. Pół roku wcześniej postawili wszystko na jedną kartę i wybrali wolność, jaką dają podróże. Rzucili pracę, zamknęli się w garażu na 5 miesięcy i rozpoczęli budowę swojego mini domu na kółkach, który miał sprawić, aby w czasie drogi czuli się jak w domu. Czy im się udało? Opowiedzą Wam o tym na Pawilonie 4 w strefie Hand Made/Vanlife. Ich perypetie związane z budową busa oraz obecną podróż można śledzić na Instagramie pod nazwą Tripiarze.

ODWIEDŹ TRIPIARZY

VINCENT VAN

Marcin Janicki znany w caravaningowej blogosferze jako VincentVan odwiedzi naszą Strefę Vanlife. Swój przydomek Youtuber zyskał dzięki podobieństwu do znanego malarza oraz charakterystycznemu malowaniu swojego vana - które odwzorowuje Gwiaździstą Noc Holenderskiego mistrza wzbogaconą o symbole architektoniczne Europy. Podróżuje razem ze swoim psem Menelem i jest znany z bardzo pozytywnego podejścia do życia.

odwiedź vincenta

 

KUMAJ PODRÓŻE

KuMaj podróże to Kuba i Maja, poznańska para podróżników i milosnikow vanlife'u. Na codzień podróżują swoim terenowym Mescedesem sprinterem, ale w październiku 2021 roku spakowali plecaki i spełnili swoje marzenie o podróży dookoła świata. Przez 6 miesięcy w trakcie pandemii oblecieli kulę ziemską dookoła, odwiedzając 12 krajów. Wychodząc z domu mieli kupiony tylko jeden bilet oraz znali azymut, który sobie wyznaczyli, cała reszta przygody pisała się podczas drogi.

Odwiedź KuMaj
Bilety Dlaczego warto? Katalog Wystawców