Organizator: Grupa MTP

FAQ - Pytania i odpowiedzi

28.09.2020 08:41:28

Podziel się

Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące targów Caravans Salon

FAQ Caravans Salon2020 Zasady Bezpieczeństwa Bilety

PYTANIA I ODPOWIEDZI DLA ZWIEDZAJĄCYCH CARAVANS SALON POLAND 2020

Dlaczego warto przyjechać na Caravans Salon Poland?

Caravans Salon Poland to jedna z kluczowych imprez branży caravaningowej w Polsce. Wywodzi się z Salonu Caravaningowego podczas Poznań Motor Show, gdzie zadebiutowała w 2012 roku. Od 2018 roku impreza zyskała drugi, jesienny termin i samodzielność.

Na Caravans Salon Poland 2020, można zobaczyć nowości i bestsellery, wśród kamperów, przyczep kempingowych, sprzętu biwakowego i outdoor.

Rok 2020 to: dwa razy większa ekspozycja niż w latach ubiegłych, 16 premier targowych, ponad 200 pojazdów na ekspozycji oraz ponad 40 czołowych marek.

Oprócz możliwości zwiedzenia kamperów i przyczep, warto odwiedzić też XI Ogólnopolski Zlot Caravaningowy, który odbędzie się na Placu Marka na MTP, tuż obok Pawilonó 3 i 3A, w którym odbywają się targi. Dodatkową atrakcją, będzie program prelekcji, spotkań i wykładów z podróżnikami i ekspertami motoryzacyjnymi oraz Strefa RETRO.  

Gdzie odbywają się targi Caravans Salon Poland 2020?

Targi Caravans Salon 2020, odbędą się na Terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w Pawilonach 3 i 3A oraz na Placu Marka. W pawilonach znajdzie się ekspozycja natomiast na Placu = XI Ogólnopolski Zlot Caravaningowy

Wejście na teren Caravans Salon, oraz punkty obsługi klienta, będą zlokalizowane w Holu Wschodnim MTP – (duża przeszklona konstrukcja) vis a vis Mostu Dworcowego. Ulica Głogowska.

 

Jak dotrzeć na Targi do Pawilonów 3 i 3A?

Ponieważ nasze parkingi mają ograniczoną pojemność –– najlepiej skorzystać z komunikacji publicznej.

Dojazd komunikacją miejską:

Komunikacją miejską – należy wysiąść na przystanku tramwajowym – Most Dworcowy lub Dworzec Zachodni.  

PKP – osoby podróżujące pociągiem, po wyjściu z Dworca PKP, należy kierować się na Most Dworcowy

Jaka jest cena biletu na Caravans Salon 2020?

Bilety sprzedajemy tylko Online – do końca odbywania się targów. Szczegółowe informacje o cenach i rodzajach biletów znajdują się pod tym linkiem.

 

Czy muszę drukować bilet na Caravans Salon zakupiony online?

Nie jest to konieczne, można wyświetlić bilet na ekranie smartfona. Jednak w przypadku starszych telefonów oraz tych z małym ekranem, zalecamy jednak wydruk biletu.

Mój bilet wygląda dziwnie, jak mogę sprawdzić czy jest ok?

Przede wszystkim nie pokazuj jego zdjęcia publicznie w internecie. To umożliwi innym osobom wydruk kodu kreskowego/QR, który upoważnia do wejścia na bramce. Możesz skontaktować się z nami najlepiej przez Facebooka Caravans Salon:
https://www.facebook.com/CaravansSalon/

 

Czy mogę kupić bilety podczas trwania targów?

Bilety sprzedajemy tylko online, ale sprzedaż będzie aktywna podczas trwania targów. W przypadku gdyby zwiedzający miał problem z zakupem biletu przez telefon do dyspozycji będą nasi Asystenci w Holu Wschodnim.

 

Czy dzieci muszą płacić za bilet?

Dzieci do lat 3 włącznie nie płacą za bilet. Jednak darmową wejściówkę, dla dziecka, należy zakupić za 0 zł w systemie sprzedaży biletów (jest to jedna z opcji przy wyborze rodzaju biletu).

 

Czy honorowana jest Karta Dużej Rodziny?

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą kupić bilety na Caravans Salon 2020 w cenie 10 zł/osoba w systemie sprzedaży biletów. Bilety te są dostępne wyłącznie dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny (lokalne karty nie będą honorowane).

Kartę Dużej Rodziny należy posiadać ze sobą na targach, ponieważ przy wejściu posiadacz może być poproszony o jej okazanie w celu potwierdzenia, czy może korzystać z takiego biletu.

 

Czy są bilety grupowe np. dla szkół?

Nie, nie ma biletów grupowych. Szczegółowe informacje o cenach i rodzajach  biletów znajdziesz tutaj

 

Czy na jednym bilecie można wchodzić i wychodzić poza teren targów?

Nie, bilety sprzedawane na Caravans Salon 2020 są jednorazowego wejścia.
Opuszczając teren targów danego dnia nie ma możliwości powrotu na targi na tym samym bilecie.

 

Kupiłem bilet np. na piątek, ale chciałbym wejść w inny dzień, co mam zrobić?

Tak, początkowa sprzedaż biletów jednodniowych odbywała się na dany dzień, jednak później zmieniliśmy bilety na jednorazowe z dowolnością wyboru dnia. Dlatego każdy bilet oraz bilet z parkingiem, niezależnie od terminu kiedy został zakupiony, zadziała tylko raz w dzień wybrany przez zwiedzającego.

Karnet na sobotę i niedzielę zadziała jeden raz w sobotę i jeden raz w niedzielę (nie zadziała w piątek)

 

Czy można robić zdjęcia i wsiadać do samochodów?

Można robić zdjęcia natomiast kwestia zwiedzania kamperów i przyczep, pozostaje w decyzji wystawców. Zdecydowana większość pozwala na to z zachowaniem obostrzeń sanitarnych takich jak: dezynfekcja rąk przed i po wyjściu z pojazdu czy konieczność oglądania w rękawiczkach. Oczywiście zakrywanie ust i nosa, jest na terenie ekspozycji obowiązkowe!

 

Jakie środki bezpieczeństwa związane z Covid-19 obowiązują na targach?

Międzynarodowe Targi Poznańskie spełniają wszelkie normy i wytyczne GIS, potrzebne do organizowania imprez targowych w okresie pandemii. Każdy zwiedzający przechodzi przez termowizyjny pomiar temperatury oraz jest zobowiązany do dezynfekcji rąk przed wejściem na targi oraz zakrywania ust i nosa (w dowolny sposób) w trakcie przebywania na targach. Na terenie targów dostępny jest maseczkomat (Hol Wschodni).

Więcej o standardach bezpieczeństwa można przeczytać TUTAJ:

 

Czy muszę nosić maseczkę w trakcie targów?

Na terenie ekspozycji oraz zlotu uczestnik jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa. Nie musi to być maseczka, może być to fragment odzieży, szalik czy też przyłbica.

Więcej o standardach bezpieczeństwa można przeczytać TUTAJ:

 

A jeśli przyjadę samochodem?

Parking dla zwiedzających P1 oraz P2 będzie dostępny w trakcie imprezy (bilet parkingowy do nabycia na bramie), ale pierwszeństwo wjazdu mają posiadacze biletów z parkingiem. Liczba miejsc na naszych parkingach jest ograniczona, dlatego zalecamy przyjazd komunikacją miejską. Wjazd dla zwiedzających odbywa się Bramą nr 1 od ulicy Śniadeckich.

Przyjdę pieszo, którędy mogę wejść na Caravans Salon Poland?

Wejście na teren targów możliwe jest tylko przez Hol Wschodni MTP vis a vis Mostu Dworcowego od ulicy Głogowskiej.

Czy na terenie targów mogę kupić coś do jedzenia?

Tak – zarówno obiad jak i przekąski, napoje i słodycze znajdziesz na terenie Targów. W Pawilonach 3 i 3A zlokalizowane są kawiarnie MTPcafe natomiast na Placu Marka wzdłuż ścian pawilonów, będzie można spotkać foodtrucki.

 

Czy na terenie targów jest bankomat?

Na terenie targów można płacić bezgotówkowo (do czego zachęcamy) można też wypłacić gotówkę korzystając z funkcji cashback przy okazji dowolnych zakupów w punktach MTPcafe i MTPbistro. Maksymalny limit wypłacanej gotówki to 300 zł - karty VISA, 500 zł - karty MasterCard.
Bankomat zlokalizowany jest poza terenem targów przed Wejściem Wschodnim od strony Mostu Dworcowego /ulicy Głogowskiej.

 

Czy na teren targów można wejść z psem?

Nie, zgodnie z Regulaminem dla Zwiedzających psy oraz pozostałe zwierzęta nie zostaną wpuszczone na teren targów.