Organizator:

Strefa RETRO

21.08.2020 09:55:46

Podziel się

Caravaning to długa historia, która miała wielu swoich bohaterów zaczynając od Volkswagena T1 "Ogórka" poprzez T3 Westfalia czy też nasze przyczepy N126 lub amerykańskie Airstream. Wiele kamperów i przyczep z ciekawą historią, wciąż przemierza świat i polskie drogi. Chcemy je do nas zaprosić i pokazać Wam historię na żywo!

Bilety na targi Strefa Vanlife/Hand Made Mapa/Plan Wydarzeń

Strefa Retro Caravaning - czyli nowość na targach

Caravaving ma tak długą historię, że doczekał się wielu legendarnych konstrukcji i rozwiązań. Warto wciąż je pokazywać i pielęgnować. Dlatego w edycji Caravans Salon 2020 stworzyliśmy dedykowaną wystawę: Strefę RETRO, którą kontynuujemy w edycji 2021 w której Pawilon 4 MTP zamieni się w miejsce Stref Specjalnych - RETRO oraz HAND MADE/VANLIFE - więcej o niej >>>TUTAJ<<<.

Do jej współtworzenia zaprosiliśmy Grupę Camper Majstry oraz pasjonatów i właścicieli wyjątkowych kamperów i przyczep, z Ich pomocą możemy pokazać Państwu historię caravaningu na żywo oraz stworzyć klimatyczną strefę nawiązującą do wakacji na kempingu z lat 70 i 80. 

W tej edycji strefa znacznie się powiększy i będzie liczyć około 20 samochodów i przeczep!

Jak zgłosić swój pojazd do STREFY? Skontaktować się z Administratorem grupy Camper Majstry: https://www.facebook.com/groups/1817720548508739 

Zobacz jakie niezwykłe pojazdy można spotkać na targach w STREFIE RETRO!

Wystawcy STREFY RETRO 2021: 

Tegoroczna strefa Retro Caravans Salon, podobnie jak rok temu jest współorganizowana z grupą CamperMajstry. Pawilon 4, który został przeznaczony na Strefy Specjalne, w tym Retro, zaskoczy nas wieloma unikatowymi pojazdami z lat 70/80/90 które zarówno w latach produkcji jak i dzisiaj wzbudzają ogromne emocje i przyciągają fanów motoryzacji i karawaningu.

Ponad 20 wyjątkowych pojazdów i niepowtarzalny klimat Retro

Na ekspozycji znajdziemy ponad 20 klasyków. Spotkamy tam między innymi kultowe dzisiaj modele Hobby 600 budowane na bazie Fiata Ducato, będzie tez obecny najbardziej Europejski kamper znanej  Amerykańskiej marki Winnebago model LeSharo zbudowany na bazie Renault Trafic pierwszej generacji.
Poza tymi perełkami, będziemy mogli obejrzeć pojazdy kempingowe w niemal każdej zabudowie z dostępnych w latach 80/90. Na wystawie znajdziemy oryginalne ''blaszaki'' integry, alkowy, półintegry oraz....pojazdy własnej konstrukcji, jednak w duchu retro.

Dodatkowo pojawi się kilka zabytkowych zestawów, czyli samochodów osobowych z przyczepkami, na przykład wyjątkowy Mini Morris z przyczepką namiotową GK100.  
W Strefie Retro nie może zabraknąć najbardziej rozpoznawanej legendy, czyli Volkswagena. Dużą atrakcją, dla fanów zabytkowych VW będzie oferta niemal wszystkich modeli Kamperów na bazie VW Ogórka, modeli T3 oraz VW LT 28. które, będą dostępne w wielu wersjach, bo nie tylko Westfalia produkowała na ich bazie swoje kampery.

 

BLUEVAN'69 

BlueVan’69 - VW T2a (tzw. Ogórek) wyprodukowany w 1969 roku, od początku miał duszę podróżnika. Po wyprodukowaniu pojechał do Szwecji i stamtąd wraz z poprzednimi właścicielami wyruszał na dalekie wycieczki po całej Europie. Został sprowadzony do Polski w 2017 roku. My przygarnęliśmy go jesienią 2018 roku i od razu pokochaliśmy. Niestety auto było w strasznym stanie, który nie pozwalał na podróżowanie, więc postanowiliśmy dać mu nowe życie. Teraz cieszmy  się nim każdego dnia, wspólnie pokonując kolejne kilometry.

 

>>>>WIĘCEJ INFORMACJI O TARGACH<<<<

 

 

 

Wystawcy w Strefie RETRO w 2020 roku: 

1. BUS LAPIDUS - Volkswagen T3 z 1981 roku 

WIĘCEJ O WYSTAWCY

2. Calluna Trip - Volkswagen T2 "Ogórek"

WIĘCEJ O WYSTAWCY

 

3. Volkswagen T3 w zabudowie fińskiej Matkaaja. Wyprodukowany w kilkuset egzemplarzach. Rok produkcji 1989, silnik 1,6 td. stan licznika 125 000 km.

 

4. VW T2 1.6 BENZYNA. Sprowadzony z USA i poddany pełnej renowacji rocznik 1970

 

5. Mitsubishi L300 zabudowa fińska KULKURI (włóczęga). Rok prod 1990. Silnik 2.5 D. 173 000 km

 

 

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ W STREFIE RETRO

Ewa Wrzeszcz