Organizator:

O targach

Podziel się

Targi kamperów, przyczep kempingowych i sprzętu turystycznego.

Targi Caravans Salon Poland to czołowa impreza caravaningowa w Polsce. 

VI Edycja targów Caravans Salon ma szansę stać się największym wydarzeniem caravaningowym od wielu lat. Przygotowujemy 5 pawilonów wystawienniczych o powierzchni niemal 40 000 m2, które zapełnimy w całości caravaningiem. Setki kamperów i przyczep, akcesoria, strefy specjalne i goście, to część atrakcji które na Was czekają! Odwiedź targi i zakochaj się w caravaningu tak jak my!
Termin: od 26 do 29 października 2023 roku 
Miejsce: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie,
Bilety: Bilety dostępne na ToBilet.pl od stycznia 2023

Kampery, przyczepy kempingowe, kampervany, zabudowy, systemy modułowe, sprzęt turystyczny i biwakowy, zlot caravaningowy, strefa Retro i Vanlife/ Hand Made a także ciekawi goście - zapraszamy wszystkich entuzjastów podróży, przygody oraz  motoryzacji!

Odpowiednie miejsce dla rosnącej i popularnej branży

Caravans Salon Poland to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń związanych z turystyką caravaningową w Polsce i regionie. Podczas 3 dni imprezy, swoją ofertę zaprezentują najwięksi producenci i dystrybutorzy pojazdów turystycznych w Polsce. Odwiedzający będą mieli okazję obejrzeć najnowsze modele kamperów, przyczep czy namiotów oraz zapoznać się z ofertą największych wypożyczalni.

Edycja w roku 2021 okazała się pod wieloma względami rekordowa, zarówno jeśli chodzi o frekwencję, jak również ilość wystawców, eksponatów oraz premier targowych, których mieliśmy ponad 20. 

Na edycję nr. V przygotowaliśmy jeszcze więcej powierzchni i atrakcji: 

  • 5 pawilonów wystawienniczych 
  • Prawie 40 000 m2 powierzchni do dyspozycji wystawców
  • Ponad 200 załóg na zlocie Przystanek_Targi
  • Ponad 400 pojazdów na ekspozycji
  • Blisko 200 prezentowanych marek (zarówno pojazdów jak i akcesoriów i usług)
  • Strefy specjalne i goście - Vanliferzy, influencerzy czy dziennikarze branżowi

>>>Zobacz jak było na IV edycji Caravans Salon Poland w Poznaniu<<<

Orientacyjny plan ekspozycji w roku 2022

 

Caravaning w Polsce stale się rozwija, co potwierdzają badania rynku i opinii publicznej. Polacy doceniają swobodę i bezpieczeństwo podróżowania kamperem czy z przyczepą. Ponad 70% naszych rodaków deklaruje chęć sprawdzenia kampera lub przyczepy jako sposobu spędzenia wakacji!

Zmienia się również wiek posiadaczy kamperów. To już nie domena osób starszych, a sposób podróżowania dla wszystkich. Targi to świetne miejsce do spotkań z innymi pasjonatami oraz do podjęcia decyzji zakupowych lub decyzji o pierwszym wyjeździe na kolejny sezon.

To również miejsce, gdzie można w jednym miejscu i czasie poznać i porównać ze sobą ofertę wszystkich producentów i firm z branży, a także zapoznać się z niemal każdym rodzajem pojazdów i rozwiązań dostępnych na rynku, bez konieczności odwiedzania kilku salonów. 

Zlot Caravaningowy Przystanek_targi, Strefa RETRO i nowa Strefa Hand Made

Nie lada gratką jest też  Ogólnopolski Zlot Caravaningowy - PRZYSTANEK_TARGI - na którym pojawia się blisko 170 ekip ze swoimi niesamowitymi pojazdami. Jest to dobra okazja do wymiany doświadczeń i zasięgnięcia rady od tej niezwykłej społeczności.

W 2022 odbędzie się kolejna odsłona Zlotu Caravaningowego w Poznaniu, który tradycyjnie zapełni Plac Marka oraz przestrzeń między pawilonami wystawienniczymi. Tym razem przygotowaliśmy ponad 200 miejsc!

>>>>WIĘCEJ O ZLOCIE CARAVANINGOWYM<<<<

Nowością zapoczątkowaną podczas III edycji targów w 2020 roku jest zorganizowanie Strefy RETRO, czyli wystawy klasyków i legend caravaningu. Wystawcą może zostać każdy kto posiada starego kampera czy przyczepę - zgłoszenia przyjmuje facebookowa grupa Campermajstry.  

Przy okazji V edycji zostanie też zorganizowana Strefa Vanlife/Hand Made, gdzie blogerzy i właściciele nietypowych, samodzielnie skonstruowanych lub wyremontowanych kamperów i vanów, będą dzielić się swoim doświadczeniem i inspirować do podjęcia tego typu wyzwań czy do podróżowania

Wyjątkowi goście na scenie - spotkania i inspiracje

Caravans Salon Poland to również doskonała okazja do spotkania i posłuchania ciekawych gości. Co roku zaproszeni blogerzy, podróżnicy, Youtuberzy czy dziennikarze branżowi, opowiadają o swoich doświadczeniach i przygodach na scenie targów oraz w Strefie Vanlife.

W poprzednich edycjach odwiedzili nas między innymi: Podróżovanie, Foxes in Eden, Tripciak Crew, CallunaTrip, Kamperem przez Świat czy Vincent Van. 

Na V edycji targów Caravans Salon Poland również nie zabraknie wyjątkowych gości! Pierwsze zgłoszenia i zapytania już do nas spływają!!

Czołowe marki, producenci, dealerzy i wypożyczalnie

Targi to doskonała okazja do spotkania z producentami i dealerami kamperów i przyczep, bezpośredniego porównania oferty i pojazdów w jednym miejscu i czasie oraz kupna/wynajmu kampera, a dla wystawców, okazja do wymiany doświadczeń, prezentacji oferty i finalizacji umów. Dlatego Caravans Salon przyciąga co roku czołówkę branży, producentów, dealerów, dystrybutorów i detalistów. 

W 2022 roku swój udział zapowiedzieli już między innymi:

3 imprezy na 1 bilecie - Caravans Salon, Tour Salon i Festiwal Śladami Marzeń 

Kupując bilet na Caravans Salon Poland nasi goście będą mogli wziąć udział również w dwóch imprezach towarzyszących: 

  • Tour Salon - targi turystyczne z ponad 30-letnią tradycją, które co roku inspirują miłośników podróży dalekich i bliskich do poznawania nowych miejsc i odkrywania nowych pasji. Tegoroczna edycja odbędzie się z mocnym akcentem na turystykę krajową, a wystawcy i partnerzy targów, w tym przedstawiciele regionów i organizacji turystycznych, udowodnią, że Polska to kraj mający wiele do zaoferowania o każdej porze roku. Tour Salon to także inspirujący program wydarzeń. Na scenie targowej, w ramach cyklu „Giganci (w) podróży” pojawią się znakomici podróżnicy, którzy podzielą się swoim doświadczeniem.
  • Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń - 10. edycja jednej z najważniejszych imprez dla polskich podróżników. Festiwal odbywa się w formie konkursu i jest podzielony na dwie kategorie: Polska i Świat. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybieranych jest zaledwie kilkanaście prezentacji, które zostaną przedstawione podczas Festiwalu. Można tu spotkać zarówno znanych podróżników, jak i wschodzące gwiazdy i nietuzinkowe postaci z ich opowieściami z najdalszych zakątków świata. 

Już dziś kup bilet w przedsprzedażowej cenie i zapewnij sobie udział w największym święcie caravaningu