Organizator:

Zakres tematyczny

Podziel się

Targi Caravans Salon Poland w Poznaniu to dobre miejsce, dla wszystkich miłośników podróżowania i turystyki. Fani caravaningu, kempingów, biwaków i outdooru znajdą tutaj bogatą ofertę produktów i usług, skierowanych dla każdego kto już podróżuje w stylu caravaning lub vanlife jak również, dla tych którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę.

Zostań wystawcą Zlot Przystanek_targi Katalog Wystawców

Co można zobaczyć na Caravans Salon w Poznaniu?

Największe targi caravaningowe w Polsce to impreza o wielu obliczach. Branża caravaningowa dynamicznie rośnie i rozwija się w wielu kierunkach. To już nie tylko kampery i przyczepy, ale szereg wielu innych produktów i usług. Wszystkie one mają swoje odbicie w ekspozycji targowej!

Kampery i przyczepy kempingowe
► Samochody kempingowe
► Kapsuły mobilne, przyczepy wyprawowe i kampery 4x4
► Domy mobilne
► Części do przyczep i samochodów kempingowych
► Instalacje, ogrzewanie, gaz, woda
► Anteny, odbiorniki, systemy nawigacji
► Części pojazdów, części podwozia, osie, części przyczep
► Namioty dachowe i przedsionki
► Wyposażenie karawaningowe i kempingowe
► Outdoor
► Turystyka caravaningowa
► Wypożyczalnie kamperów i sprzętu
► Zakupy, finansowanie, ubezpieczenia
► Stowarzyszenia i kluby
► Media i influencerzy

 

Poznaj oblicza targów Caravans Salon Poland

 

Najbardziej charakterystycznie kampery typu "alkowa" i "półintegra" 

Nasi wystawcy prezentują pełen przekrój samochodów kempingowych tego typu. Niemal każda duża marka ma w swojej ofercie półzintegrowane samochody w różnych konfiguracjach i układach spania zarówno pod względem liczby pasażerów (2,4 czy 5 osobowe) jak również jeśli chodzi o klasę, półkę cenową i typ wyposażenia. Na targach można zobaczyć i porównać ofertę większości dostępnych na rynku marek i dealerów a także licznych wypożyczalni, które oferują kampery tego typu. 

Największe i najdroższe kampery zintegrowane i "linery" na kategorię C

Kampery, które robią największe wrażenie czyli największe, najdroższe, najbardziej luksusowe i dopasowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Również w tym segmencie na targach widać pełen przekrój modeli, układów i wielkości a to co je łączy to przestrzeń i komfort, których poszukują coraz częściej posiadacze kamperów. Nie wszystkie "integry" wymagają posiadania kategorii C i nie wszystkie biją rekordy cenowe. Każdego roku w Poznaniu swoje premiery mają kolejne najbardziej ekskluzywne pojazdy marek takich jak Concorde, Frankia, Niessman Bischoff czy Hymer. Warto porównać ich ofertę na targach.

Przyczepy kempingowe dopasowane do różnych potrzeb

Przyczepa czy kamper? Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi, dlatego na targach Caravans Salon Poland z równą uwagą i dbałością są prezentowane zarówno kampery jak i przyczepy. Ich miłośnicy znajdą tu wszystko czego potrzebują. Na ekspozycji znajdziemy dziesiątki układów, modeli, wariantów dla 2,3,5 czy 7 osób oraz takich przystosowanych do trudnych warunków atmosferycznych. Od polskich przyczep z  Niewiadowa, przez większość czołowych marek światowych jak Hymer, Dethleffs, Hobby czy LMC aż po konstrukcję Knaus/Tabbert i Adria. 

Mobilne i zwinne kampervany i zabudowy 

Kampervany zarówno seryjne od dużych producentów jak i tworzone pod indywidualne preferencje kupujących, to najszybciej rozwijający się sektor produkcji kamperów. Co ważne jest coraz więcej polskich firm produkujących mniejsze pojazdy kempingowe. Widać to również na targach w Poznaniu, gdzie można spotkać dziesiątki producentów kampervanów, w tym sporo czołowych polskich firm. Wybór jest tu ogromny i odpowiada na bardzo zróżnicowane oczekiwania caravaningowców i vanliferów. Warto zobaczyć na targach jak wiele jest pomysłów na aranżacje małej przestrzeni vana. 

Namioty dachowe, kapsuły mobilne i skrzynie kempingowe 

Caravaning to również mniejsze rozwiązania, które cieszą się ogromną popularnością. Na targach Caravans Salon możemy spotkać dziesiątki namiotów dachowych, kapsuł mobilnych na samochody typu pick-up, rozwiązania dla podróżników off-roadowych czy coraz modniejsze skrzynie kempingowe. Te ostatnie to gotowe systemy modułowe, które pozwalają na przekształcenie wielu standardowych modeli samochodów osobowych w mini-kampera idealnego na krótsze wypady za miasto. 

Przyczepy mini i "teardrop"

Na targach Caravans Salon Poland znajdziemy też rozwiązania w stylu mini i "teardrop", czyli małe zwinne i lekkie przyczepy do 750 kg DMC, które są idealne na wyprawy na dziko czy po prostu dla użytkowników, którzy szukają mniejszych wielkościowo pojazdów kempingowych. Producenci tych niewielkich jednostek mają do zaoferowania dziesiątki różnych wersji, rozwiązań i pomysłów na organizację tych przyczep. 

Akcesoria i technologie dla caravaningu

Podróż w caravaningowym stylu to również wiele aspektów technologicznych i setki przydatnych akcesoriów, które ułatwiają podróż i zwiększają jej komfort. Wielu podróżników samodzielnie doposaża swoje kampery i przyczepy lub wręcz buduje je od zera. Właśnie dlatego na targach w Poznaniu znajdziemy wielu wystawców oferujących technologie i akcesoria. Ogrzewanie, energia, elektronika i instalacje fotowoltaiczne, instalacje wodne, zawieszenia i moduły do sterowania elektroniką w samochodzie, bezpieczeństwo - to niektóre z nich. 

Akcesoria kempingowe i sportowe

Caravaning i turystyka jest powiązany z wieloma innymi aktywnościami, dlatego na ekspozycji targów Caravans Salon Poland nie brakuje oferty akcesoriów takich jak: rowery, hulajnogi, skutery, grille, deski SUP i innego typu sprzęt do turystyki wodnej, rowerowej lub treckingu. Bardzo często tego typu akcesoria można nawet otrzymać w prezencie do zakupu kampera lub przyczepy. 
 
O targach Bilety Katalog Wystawców